Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ) із посиланням на службу новин ООН оприлюднила дані, згідно з якими щорічно від хвороб, обумовлених недостатньою фізичною активністю, в світі вмирає близько 1,9 млн людей.
За підрахунками експертів ВООЗ, у Європі та Центральній Азії жертвами нерухливого способу життя стають понад 600 тисяч людей на рік. Фахівці заявляють, що фізична активність, не менше 30 хвилин на день, знижує ризик розвитку деяких найпоширеніших неінфекційних захворювань.
У 2002 році ВООЗ започаткувала міжнародний день «Рух – це здоров`я», який відзначають 10 травня. Цього року ВООЗ приділила особливу увагу соціальній нерівності з питань фізичної активності. Експерти наголошують, що в багатьох країнах доступ до спортивних залів і клубів – це задоволення, яке не кожен може собі дозволити. ВООЗ заявляє у зв`язку з цим, що умови і способи фізичної активності повинні бути легко доступні, відповідати місцевим культурним традиціям, бути привабливими і зручними, йдеться в повідомленні.
Ожиріння загалом не призводить до підвищеного ризику виникнення цукрового діабету, гіпертонічної хвороби та інших захворювань, які традиційно пояснюють наявністю надмірної ваги. Всі ці захворювання пов`язані не з ожирінням, а з причинами його виникнення.