Борис Скачко,
фітотерапевт:
– Влітку у лісах є такі отруйні рослини, як борщівник, аконіт, беладонна, блекота чорна, вовчі ягоди і дурман звичайний. На галявинах і пустирях росте борщівник – дуже небезпечна рослина з високим стеблом, крислатим листям та квітами білого кольору. При потраплянні на шкіру може підвищити її чутливість до ультрафіолету і спричинити опік. Небезпечним при потраплянні на шкіру є й аконіт (народна назва – болиголов), який частіше трапляється на берегах річок і має фіолетовий цвіт. Отруїтися блекотою можна спробувавши її насіння або паростки. Цю рослину розпізнають за липким листям і квітами брудно-білого кольору. Поширена в наших лісах і беладонна. Зацікавити малюків можуть її дрібні чорні ягідки, як і червоні плоди вовчих ягід (якщо ними поласувати, то це може призвести до летальних наслідків). Дурман розпізнають за великими білими квітами у вигляді парасольок і широким листям. Особливо отруйне його насіння.
Деякі рослини спричиняють отруєння з такими симптомами: блювання, судоми, сильне потовиділення, біль у животі. Розширені зіниці, внутрішньоочний тиск, біль голови і прискорене серцебиття теж можуть вказувати на отруєння.
Вважаю, що не варто пояснювати дітям чи показувати, які рослини отруйні, а які безпечні, бо вони легко можуть переплутати їх! Коли відпочиваєте на природі, пильнуйте, аби дитина не рвала рослин і не жувала листя, квіти чи ягоди. Поясніть, що цього не можна робити, бо це небезпечно.