Галина Щиголь,
майстер миловаріння:
– Ваша правда: теперішній асортимент мильної продукції на ринку вражає, проте знайти нешкідливе натуральне мило “без хімії” важко. Таке мило виробляють, як правило, в обмеженій кількості, і придбати його можна лише в спеціалізованих магазинах. Однак ціна його досить висока. Синтетичні добавки роблять мило дешевшим, проте воно сушить, стягує шкіру, спричиняє подразнення, алергічні реакції та шкірні захворювання.
Щоб вибрати безпечне мило, уважно читайте, що написано на етикетці. До складу натурального мила повинні входити: рослинні або тваринні жири (мильна основа), гліцерин, ефірні олії, мінеральні пігменти, природні добавки (мелені трави або кава, зерна маку, глина тощо). У ньому не повинно бути жодних синтетичних добавок, фарбників, ароматизаторів. Крім цього, не купуйте продукцію невідомого виробника і ту, що не містить на упакованні переліку складників.
Кислотно-лужний баланс (рН) натурального мила, в основі якого є солі жирних кислот, не може бути нейтральним. Якщо це так, то кислотність мила штучно занизили за допомоги “хімії”. Головним індикатором натуральності будь-якого мила є термін придатності, який для якісного натурального мила не може перевищувати півтора року. І ще одне: не купуйте фруктових та ягідних мил, бо не існує полуничних, чорничних чи малинових ефірних олій! Єдині фрукти, з яких добувають ефірні олії, – цитрусові.