Марта Гальцева,
дерматолог:
– Під час миття тіла губка (мочалка) видаляє з поверхні шкіри відмерлі часточки. Частина їх осідає на волокнах губки і стає живильним середовищем для розвитку бактерій та грибків. Крім того, в теплому й вологому середовищі ванної кімнати губка сама поступово перетворюється на джерело інфекції. А оскільки збудники багатьох небезпечних захворювань стійкі до висушування і навіть кип’ятіння, сміливо викидайте стару губку і беріть нову.
Губки (мочалки) можуть бути виготовлені як з натуральних матеріалів (люфи, рами, морські губки), так і зі штучних (віскоза, нейлон, поролон). Ті, що з натуральних матеріалів, втрачають свої найкращі якості через три місяці. Синтетичні теж потрібно змінювати – не рідше двох-трьох разів на рік.
До речі, пора року також впливає на те, як часто потрібно змінювати губку. Наприклад, зараз, улітку, при ходінні у відкритому взутті, надмірній пітливості, купанні у водоймах підвищується небезпека розвитку грибкових інфекцій, тому нову мочалку потрібно брати раз на два місяці. Крім того, якщо в сім’ї хтось має шкірне захворювання, то губки краще змінити всім її членам.