Шкідливі ласощі

П’ять смаколиків, якими не варто пригощати малюків

Дієтологи застерігають: враховувати смаки дитини треба, але постійно потурати їм не можна. Особливо це стосується п’яти найулюбленіших продуктів дітей – бананів, горіхів, ковбаси, морозива і печива, інформує «Все для дітей».
Банани. Хіба може зашкодити дитині фрукт? Від солодких бананів з ніжною м’якоттю не відмовиться напевно жоден малюк. Ці фрукти можна ковтати, майже не пережовуючи. У їхньому складі – калій, натрій, залізо, фтор, які потрібні для формування м’язової і кісткової тканин, нормальної роботи головного мозку. Крохмаль, на який теж багаті банани, швидко і легко засвоюється. Розщеплюючись, він перетворюється в необхідну для всіх дітей глюкозу.
Але включати їх у раціон дитини, як і будь-який новий продукт, треба з обережністю, особливо дітям, котрі мають надлишкову вагу або проблеми з калом. Першим – через високу калорійність, другим – через закріплювальний ефект. Вважається, що банани майже не спричиняють алергії. Але винятки можливі. Як правило, в негативній реакції винна хімічна обробка фруктів. Однорічному малюкові досить з’їсти половину цього екзотичного фрукта, причому не кожен день.
Горіхи. Багаті на білки і жири. За калорійністю перевершують хліб у 3-3,5 рази, м’ясо – в 4-6 разів, овочі, фрукти і ягоди – в 1-5 разів. Тому це дуже важкий для травної системи продукт і до того ж дуже сильний алерген. Тому горіхи можна пропонувати дитині тільки після трьох років, уважно спостерігаючи за реакцією організму. Норма для дошкільнят – не більше 50 грамів і не частіше одного разу на тиждень. 
Ковбаса. Серед улюблених продуктів лідирують ковбаса і сосиски. Але такі добавки, як гострі спеції, сіль, підсилювачі смаку, ароматизатори, фіксатори забарвлення, можуть призвести до харчової залежності і абсолютно не потрібні організму, який росте. Та й харчова цінність ковбасних виробів набагато нижча, аніж м’яса. Після 1,5 року дозволяється додавати до дитячого раціону дитячі сосиски. У них мало солі, немає пекучих спецій. На етикетці повинно бути вказано, що вони рекомендуються для дитячого харчування.
Морозиво. У складі морозива – молоко, цукор, масло і різні добавки (ванілін, шоколад, джем, сиропи, горіхи). Звичайно, в ньому є переваги: морозиво може бути джерелом білка, молочного жиру, вуглеводів, кальцію і вітаміну В2. Ці ласощі покращують настрій, бо стимулюють вироблення серотоніну. Але… цей продукт калорійний, тож пригощати ним малюка можна тільки після трьох років і не частіше 2-3 разів на тиждень. Якщо ж у дитини надлишкова вага або спостерігаються проблеми з травленням, то від морозива краще утриматися. На думку дієтологів, найкраще морозиво, приготовлене власноруч зі свіжих продуктів.
Печиво. Діти охоче ласують солодким печивом. Більшість дорослих нічого поганого в цьому не вбачають. Але в печиві міститься цукор, і навіть помірні його дози не є корисними для малюка. Тож вибирайте дитяче печиво, бо в ньому менше цукру, жирів, воно збагачене вітамінами, мінеральними речовинами і харчовими волокнами. Однак і з ним треба знати міру. З 7 місяців можна давати по 3-5 грамів печива на день, до року – 10-15 грамів, після 1,5 року – не більше 20 грамів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4828 / 1.55MB / SQL:{query_count}