– У складі зеленого горошку містяться вітаміни групи В, вітамін А, С, К, а з мікроелементів є натрій, калій, магній, цинк, селен тощо. Усі бобові рослини, в тому числі і зелений горошок, є джерелом рослинного білка, який близький за складом до тваринного, а засвоюється людським організмом набагато легше. Тобто він певною мірою може замінити м’ясо.
Молодий горошок володіє очисними, антисептичними властивостями і при регулярному вживанні знищує і виводить глисти з кишківника, позитивно впливає на роботу травної, серцево-судинної, вегетативної системи, здатний усунути головний біль. Крім цього, зелений горох містить щавлеву, лимонну кислоту, що сприяє усуненню піску з нирок. Їсти горошок можна і сирим, і вареним, і маринованим. Наприклад, жменя молодих горошин забезпечать добову дозу вітаміну РР (нікотинової кислоти). Це речовина нормалізує вміст холестерину, служить профілактикою атеросклерозу, онкозахворювань. Крім цього, бобові культури швидко насичують, а калорійність у них низька, тому їжте тоді, якщо бажаєте схуднути.
Якщо у вас здуття живота, подагра, холецистит чи гострий нефрит, то горошок не вживайте. І, звісно, знайте міру – його надмірне споживання може викликати труднощі з перетравленням.