Людина, в раціоні якої забагато цукру, може почуватися млявою, потерпати від браку енергії, а різкі стрибки рівця цукру в крові провокують сильні напади голоду та спонукають до нездорового вибору їжі. Дедалі більше людей у світі обирають стиль життя без цукру. Як без зайвих страждань попрощатися з солодким, інформує The Daily Mail.
Перший крок до обмеження чи повної відмови від цукру – це уважне читання етикеток на харчах, які ви купуєте в супермаркеті. “Усе, що закінчується на “оза” – глюкоза, цукроза, фруктоза, лактоза, мальтоза – це одна з форм цукру, так само, як мед, агава, патока та сиропи на кшталт кукурудзяного або рисового, і не забудьте про глюкозово-фруктозовий сироп – кукурудзяний сироп із високим вмістом фруктози”, — застерігає дієтолог Мерилін Гленвілль. Наступний крок відмови від солодкого – перестати додавати цукор у напої та їжу, зазначає Гленвілль.
“Цукровий детокс” – це дуже важко, а ласунам такі зміни у раціоні взагалі можуть здатися нездійсненним. Не потрібно картати себе за зриви. “Поступове здійснення різних кроків у цьому напрямку та зменшення кількості цукру в раціоні для когось може виявитися кращою опцією”, — зазначає дієтолог Шона Вілкінсон.
Не втримавшись від шматка торта чи кількох келихів вина, краще наступного дня продовжити дотримуватися свого нового, здоровішого раціону, ніж капітулювати взагалі. А протримавшись кілька днів чи тижнів, ви помітите такі зміни в своєму самопочутті та зовнішньому вигляді, що вам не захочеться повертатися до старого життя, вважає вона.
“Внутрішня екологія” людського організму, тобто вживання корисних бактерій, надзвичайно важливих для нашого травлення. Відмова від цукру може стати шоком для організму, чим неодмінно скористаються погані бактерії. Зарадити цьому можна пробіотиками, радить дієтолог Едріен Бенджамін. Не обов’язково заживати їх у вигляді пігулок. Це можуть бути натуральні йогурти, кефір, квашена капуста.
Коли ви відмовляєтеся від цукру і ваше тіло до цього призвичаюється, неминучим буде зниження рівня енергії. Через це солодкого хотітиметься ще дужче. На думку дієтолога Касандри Барнс, допомогти здатні хромовмісні продукти: курячі яйця, печінка, висівки, лісові горіхи, сушені фініки, буряк, броколі та інші. “Цей мінерал допомагає врівноважити рівень інсуліну та стримує вечірні страждання за солодким”, — каже експерт.
Коли ми голодні, стає ще важче встояти перед смаколиками. Але насправді наш організм просить не солодкої, а білкової їжі. Страви, багаті на протеїн, найдовше дають нам відчуття ситості, тож ми не переїдаємо та не тягнемося за перекусками.