Імплантація – не екзотика

12 - 14 березня у Львові Асоціація імплантологів України проводить IV Східноєвропейську конференцію з проб­лем стоматологічної імплантації. У ній беруть участь 1,5 тис. представників з 23 країн світу: Австрії, Бельгії, Японії, США, Франції, Швейцарії, Німеччини та ін. Головна тема, яку обговорюють представники різних держав, - якість життя пацієнта як основний критерій оцінки його реабілітації.

12 - 14 березня у Львові Асоціація імплантологів України проводить IV Східноєвропейську конференцію з проб­лем стоматологічної імплантації. У ній беруть участь 1,5 тис. представників з 23 країн світу: Австрії, Бельгії, Японії, США, Франції, Швейцарії, Німеччини та ін. Головна тема, яку обговорюють представники різних держав, - якість життя пацієнта як основний критерій оцінки його реабілітації.

В Україні майже немає людей, котрі мають здорові зуби. Окрім того, щороку більшає осіб, які втрачають зуби через онкологічні захворювання. На жаль, зростає і кількість дітей, що народжуються без зубів. Усім їм та й нам також потрібна висококваліфікована стоматологічна допомога, яка б дозволила значно поліпшити якість життя. Адже ротова порожнина виконує три важливі функції: естетичну, фонетичну й функціональну.

Звісно, напрошується запитання: як нині стоматологи можуть поліпшити якість життя людини, що втратила зуби, чи дитини, що народилася без них? Традиційна стоматологія може запропонувати протез, який знімається. Такий вихід - неабиякий психологічний стрес (не кажучи вже про дискомфорт, естетику) для літньої людини. А що говорити про дитину, яка росте, розвивається й дедалі більше усвідомлює, що вона не така, як усі.

Стоматологи-імплантологи, що зібралися на конференції у Львові, пропонують інший вихід - стоматологічну імплантацію. До неї вдається дедалі більше людей. Так, вона значно дорожча (у всьому світі - "Пошта"), ніж традиційне протезування, але якість життя людини, що має імпланти, значно поліпшується.

Професор з Бельгії Шанталь Малєве розповіла, що у європейських країнах діє система державного страхування, яка повертає громадянам кошти за більшість видів стоматологічних послуг. У Бельгії ця система дуже добре налагоджена. Держава повертає гроші за парадонтальне лікування дітей і дорослих уже впродовж 5-6 років. Але цього року Бельгія пішла далі - держава вперше повертатиме гроші за імплантологічне лікування пацієнтів, які повністю втратили зуби і яким виповнилося 70 років. Така система існує і в Голландії та Франції.

Імплантація, як твердять фахівці, має низку переваг. Перша - економія часу. Нині можна за день видалити зуб і встановити імплант. Ті, кому доводилося вставляти зуби, знають, скільки часу слід витратити на протезування. Друга: 80% пацієнтів імпланти можуть служити все життя. Натомість містки, які вставляють при протезуванні, треба міняти кожні п'ять років, хоча стоматологи про це пацієнтів не повідомляють. І третя, мабуть, найважливіша перевага, - це збереження зубів. Адже, щоб виправити дефект на місці втраченого зуба, не треба спилювати два сусідні. Бо спиляні зуби, як твердять стоматологи-імплантологи, - втрачені зуби.

За словами директора інституту стоматології АМН України Костянтина Косенка, 50% населення України у віці після 30 років потребує стоматологічної імплантації. І щоб отримати таку допомогу, нашим громадянам не треба їхати за кордон. У цій галузі українські стоматологи-імплантологи, зокрема львівські, займають передові позиції. Валентин Макєєв, професор, завідувач кафедри ортопедичної стоматології Львівського національного медуніверситету розповів, що Україна за 10 років пройшла в імплантології той шлях, який Європа долала 50-60 років. "Ми запозичили багато того, що було зроблено в Європі, додали свої особливості, розробили свої імплантати, які вже більше п'яти років є в Україні". Першу докторську дисертацію з імплантології в Україні, за словами професора, захистив львів'янин Ярослав Заблоцький, нині  професор кафедри ортопедичної стоматології Львівського національного медуніверситету. Оригінальну й унікальну кандидатську дисертацію з імплантології захистив Мирон Угрин, також львів'янин, нині - президент Асоціації імплантологів України. Саме він організував і провів у 2002 році у Львові першу Східноєвропейську конференцію з проблем стоматологічної імплантації. І робить це тепер кожні два роки.

Новий метод усунення дефектів у ротовій порожнині, запропонований стоматологами-імплантологами, - це, без сумніву, крок уперед у стоматології. І у Львові є фахівці, які можуть бездоганно проводити імплантацію. Щоб зробити цю допомогу доступнішою для пересічних громадян, Асоціація імплантологів України на конференції запропонувала Міністерству охорони здоров'я передбачити у бюджеті кошти на часткову безкоштовну імплантацію пацієнтам, які втратили зуби через онкологічні захворювання, пенсіонерам та дітям, що народилися без зубів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5191 / 1.58MB / SQL:{query_count}