Затримайся, молодість!

“Пошта” запитала дієтолога, які продукти омолоджують організм, а косметолога – що найбільше впливає на старіння шкіри

Молодість – це та пора життя, з якою ми ніяк не хочемо прощатися і всіма відомими способами воліємо продовжити її. Серед сучасних методів протидії старінню організму, зокрема шкіри, є просто радикальні, як-от хірургічна пластика, а є й такі, що передбачають зміну способу харчування. Зморшки – це перший сигнал втрати молодості шкіри, результат вікових змін в організмі, які з часом починають проявлятися на обличчі, причому вже з 18 років. Медицина на сучасному етапі розвитку в механізмі старіння велику роль віддає генетиці, способу життя, негативному впливу екології, шкідливому сонячному випромінюванню і безпосередньому догляду шкіри. І якщо на екологію та сонячну активність ми не можемо вплинути, то те, що залежить безпосередньо від нас, а саме догляд шкіри і раціон, змінити реально. 

Як живеш – так виглядаєш

Є твердження, що з віком ми отримуємо те обличчя, якого заслужили впродовж життя. Якщо були недоброзичливими, зверхньо дивилися на інших, то на старість матимемо глибокі  носогубні складки. А якщо, навпаки, часто усміхалися, то так звані гусячі лапки – зморшки біля очей. Тому першим кроком на шляху збереження молодості є переосмислення власної життєвої позиції. 
Науковці та виробники косметичних засобів для жінок старшого віку стверджують, що основною причиною появи стійких зморщок є недостатнє вироблення організмом колагену – специфічного білка, з волокон якого утворюється каркас шкіри. Умовно кажучи, зморшки є результатом втрати шкірою вологи, коли в організмі бракує молекул колагену та еластину. 
“Колаген є одним із найголовніших білків для людського організму. Його утворення – дуже збалансований процес. З віком, у міру старіння, його синтез сповільнюється, відтак ми помічаємо вікові зміни. Клітини починають рідше ділитися, втрачають здатність утримувати вологу і виробляти корисні речовини. Цьому сприяє харчування, дієти, які призводять до нестачі в організмі вітамінів, мінералів, білків, жирів та вуглеводів. Процеси старіння не так просто зупинити, проте якщо скоригувати раціон, то можна вплинути на них”, – пояснює “Пошті” дієтолог Оксана Скиталінська.
Крім того, на роботу клітин шкіри негативно впливають стресові ситуації і неправильний спосіб життя (недосипання, брак свіжого повітря і фізичної активності, згубні звички). Поряд із природним процесом старіння велика роль в утворенні мімічних зморщок належить лицевій мускулатурі: її активне скорочення призводить до формування складок на лобі, в куточках очей і рота. Цьому сприяє звичка бурхливо виражати емоції, передовсім морщити чоло, мружитися, навіть усміхатися. 

Раціон проти зморщок 

“Причинами передчасного старіння можуть бути й хронічні недуги, особливо порушення в роботі ендокринної та нервової систем, проблеми з функціонуванням травної системи. Адже якщо організм не отримує з їжею усіх поживних речовин, то знижується імунітет. Не останню роль відіграє й косметика: неякісні засоби для догляду шкіри, часте використання пудри, тонального крему призводять до передчасного старіння обличчя”, – стверд­жує косметолог Христина Солом’янчук. 
Фахівець радить вчасно лікувати хронічні недуги і в період загострень проводити підтримувальну терапію. 
“Для відновлення колагену потрібно поповнити запас вітаміну С. Включайте у раціон продукти, багаті на нього (фрукти, овочі та зелень, зокрема молода картопля, солодкий червоний перець, петрушка), – радить Оксана Скиталінська. – Річ у тім, що вітамін С активізує фібробласти (основний різновид клітин сполучної тканини), що виробляють колаген. Також потрібно їсти продукти, які борються із запальними процесами в організмі (куркума). До “протизморшкового” раціону варто додати й продукти, що містять омега-3 жирні кислоти (лосось, форель, сардина, оселедець, а також мигдаль, фундук, лляна олія). Ці речовини знижують прояви різних запальних процесів у шкірі, що призводять до закупорювання пор, появи вугрів і передчасних зморщок. Крім того, організм потребує достатньої кількості білка, адже колаген – це білок! Тож споживайте м’ясо птиці (запечене або варене), а не ковбаси”.
Косметолог радить збагачувати щоденне меню червоними і зеленими овочами (морквою, томатами, шпинатом) і фруктами. Вони є незамінним джерелом бета-каротину – сильного антиоксиданту, провітаміну вітаміну А, який  відповідає за вироблення нових і позбавлення від старих, відмерлих клітин шкіри. 
“Для збереження молодості дуже важливим є налагоджений режим сну і відпочинку. Зокрема, під час сну в абсолютній темряві у людському організмі виробляється гормон мелатонін, який володіє антиоксидантним ефектом”, – запевняє діє­толог Оксана Скиталінська.
А косметолог Христина Со­лом’янчук наголошує на шкід­ливому впливі на шкіру пря­мих сонячних променів, які провокують так зване фотостаріння. “В будь-якому разі перед виходом з дому, не лише на пляж, не забувайте змащувати обличчя сонцезахисним кремом із високим ступенем захисту”, – каже вона.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4715 / 1.57MB / SQL:{query_count}