Антитютюнова операція

Громадські організації дадуть бій курінню

Громадські організації дадуть бій курінню

Уже незабаром у шести львівських вишах з'являться антитютюнові осередки. За їх створення візьмуться громадські організації, що увійшли в коаліцію "За вільний від тютюнового диму Львів". Основна мета таких осередків - інформувати молодь про шкоду куріння. Долучиться до цієї ідеї і міська рада - із міської скарбниці на це ви­ділять 30 тис. грн.

Коаліція "За вільний від тютюнового диму Львів", яка згуртувала двадцять місцевих громадських організацій, працює в місті від листопада минулого року. Основною причиною куріння активісти вважають рекламу, яка з усіх куточків пропонує свою  нікотинову порцію.

Підбиваючи підсумки перших п'яти місяців роботи, організатори  зауважують перші позитивні зрушення завдяки змінам ЗУ "Про рекламу" від
1 січня цього року, якими парламент заборонив зовнішню реклами цигарок. Рекламні щити  перетворилися на пустку, а нові способи промоції товару ще не встигли полонити міста.

- Було цікаво, у які види переллється спорожніла ніша реклами цигарок на транспорті та рекламних щитах, - розпо­віла "Пошті" Ірина Швець, активіст ГО "Опора". -  Ми працюватимемо і аналізуватимемо цю ситуацію ще рік, але вже сьогодні бачимо, що рекламні  вивіски вмонтовують прямо в кіоски. Власники кіосків запевняють, що це не можна означити візуальною рекламою, і знімати її відмовляються. Після моніторингу відбудеться кампанія громадського ло­біювання ухвалення змін до  закону про рекламу, зокрема, щоб означити там, до якого виду належать вивіски  на кіосках...

Окрім зовнішньої реклами, опорівці досліджуватимуть рекламу на  телебаченні, у пресі, громадських місцях, рекламних щитах, соціальні кампанії та спонсорство, BTL-рекламу (маркетингові технології поширення реклами) та Інтернет.

Як з'ясувалося, на телебаченні відсутня пряма реклама цигарок. Натомість спостерігається засилля прихованої та опосередкованої реклами самої шкідливої звички: на телебаченні курять відомі особистості, головні герої фільмів та серіалів. Основною цільовою групою такої реклами є підлітки, молодь та жінки. Власне, така реклама працює на збільшення кількості курців. На думку представників громадських організацій, створюється враження, що рекламні відділи тютюнових компаній стають співавторами сценаріїв біль­шості нових серіалів (особливо українського та російського виробництва) та співпродюсерами розважальних шоу-програм, де позмагатися з кількістю прихованої реклами тютюну може хіба реклама алкоголю. У глянцевих виданнях найчастіше використовується візуальне зображення з коротким повідомленням, а в регіональній пресі - матеріали про тютюнові вироби чи куріння як звичку.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5097 / 1.55MB / SQL:{query_count}