Буває, часом хочеться чогось солодкого, приміром, тістечка з кремом, або ж навпаки – солоного, наприклад, оселедця. Усього вдома удосталь, а хочеться саме того, чого немає. Просто організм запам’ятав, що востаннє він отримав потрібну речовину з певного продукту, але це не означає, що той продукт корисний. Наприклад, якщо хочеться ковбаси, то мовою тіла це бажання сигналізує про нестачу жирів. Але жирів корисних – омега-3 жирних кислот, а не штучних або транс-жирів, які містяться в ковбасі. Необхідно наситити організм корисним жиром, який є в морській рибі, авокадо, горіхах, нерафінованій олії або насінні льону. До речі, останнє дуже добре допомагає знизити рівень шкідливого холестерину, крім того, це хороше джерело омега-3 поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) і клітковини, пише
ua.racurs.ua.
Хочеться солоного
Це свідчить про необхідність прискорення обмінних процесів. Така ситуація часто спостерігається при гіперфункції щитоподібної залози, серйозних фізичних навантаженнях. На спортивних базах можна спостерігати картину, як спортсмени, не в змозі стриматися, їдять сіль, занурюючи пальці в сільничку. Такі уподобання викликає й вагітність. Ще однією частою причиною може бути зневоднення, тоді споживання солоних продуктів є найпростішим способом втримати воду в організмі. Треба випити води.
Хочеться шоколаду
Цій пристрасті також є пояснення, адже шоколад, особливо чорний, має багатий склад – понад 400 різних речовин. Наш організм запам’ятав: тоді-то я отримав із плитки шоколаду магній, отже, при дефіциті цього елемента я попрошу цей смаколик. Але щоби поповнити запаси магнію, необов’язково їсти калорійний шоколад – цілком достатньо інших магнієвмісних продуктів (цільнозернові крупи, висівки, свіжі фрукти, овочі, зелень, горіхи, насіння).
Хочеться сиру
Якщо саме твердого – перевірте рівень цукру в крові, особливо якщо тягне на сир із пліснявою. Сир містить не тільки багато кальцію, а й багато калорій. Цей мікроелемент можна отримати з кисломолочного сиру. Кальцій дуже поширений і є в практично усіх продуктах рослинного походження (зелені, капусті, кунжутному насінні), а також в морській рибі.
Хочеться кислого
Потрібно обов’язково відвідати гастроентеролога і перевірити кислотність шлунка. Такий сигнал може подавати й знижений імунітет, адже всі кислі продукти найчастіше містять велику кількість вітаміну С.
Хочеться насіння
Ті, що багато курять, дуже люблять лузати насіння, бо при зловживанні нікотином підвищується рівень антиоксидантного стресу, організм прагне підвищити рівень антиоксидантів, зокрема вітаміну Е. Отримати його можна споживаючи нерафіновані олії та, власне, насіння.
Хочеться гострого
Якщо ви не байдужі до прянощів, а ще якщо починаєте вживати їх у чималих кількостях, це симптом підвищення рівня поганого холестерину в крові. Крім того, додавання до страв гострих прянощів може бути симптомом глистової інвазії.
Хочеться морепродуктів
Така забаганка є свідченням того, що в організмі бракує йоду. Україна перебуває в зоні дефіциту цього елемента. Продуктами, багатими на нього, є волоські горіхи, хурма, фейхоа, морська риба, ламінарія. Але йод погано засвоюється при одночасному споживанні йодовмісних продуктів із усіма видами капусти або хроном.
Хочеться банана
Найчастіше це сигналізує про нестачу калію, тому варто звернути увагу на стан серцево-судинної системи. Не секрет, що банан містить багато цукрів та калорій. А той же калій можна отримати з картоплі, бобових (квасоля, горох), зелених листових овочів, моркви, сухофруктів та горіхів.
Хочеться канапки з ікрою
Сезонний потяг до бутербродів з маслом та ікрою пояснюється дефіцитом сонячного світла і вітаміну D. Треба споживати справжнє масло щодня. В жодному разі не маргарин, який містить багато транс-жирів, що спричиняють порушення в обмінних реакціях. Масло потрібно вибирати максимальної жирності: що нижча жирність цього продукту, то більше маргариноподібних речовин у його складі. Можна проводити терапевтичний курс перепелиними яйцями.
Хочеться борошняного
Це є симптомом порушення “толерантності” до вуглеводів, особливо якщо людина ніколи не була ласуном. Потрібно перевірити синтез інсуліну, основні показники вуглеводного обміну (здати кров на цукор, глікований гемоглобін). Нестримний потяг до солодкого може сигналізувати й про наявність глистової інвазії. Тож якщо вам раптом захотілося булочки, в якій поєднані борошно, цукор, дріжджі, варто здати відповідні аналізи.