Юлія Сметанникова,
дієтолог:
– Так, капуста справді корисна, адже містить більшість основних вітамінів, необхідних нашому організму, зокрема А, С, групи В і К. Високий у ній і вміст мікро- та макроелементів: кальцію, фосфору, калію, сірки, заліза.
Єдиним недоліком є підвищений вміст грубої клітковини, що може стати причиною газоутворення в кишківнику (а в деяких випадках навіть завдати серйозної шкоди організму, наприклад, при гострих формах захворювань травного тракту). Однак варто пити з неї сік. На бажання його можна змішати із соком моркви та шпинату. Крім того, це хороший засіб проти запорів. А поєднання соків капусти, моркви і буряка є помічним при рахіті у дітей!
Вживати молоду капусту корисно людям з надлишковою вагою. Завдяки низькій калорійності та великій кількості клітковини вона сприяє швидкому виведенню вуглеводів.
Також слід зважати на те, що в молодій капусті велика кількість нітратів (до 1500 мг/кг), особливо в білокачанній та цвітній. Варити і тушкувати молоду капусту треба не накриваючи каструлі кришкою. Варто додавати до страв із неї лимонної кислоти або яблучного оцту в процесі приготування – так можна знешкодити нітратні сполуки, а ще брусницю, журавлину і яблука.