Львів'ян стає дедалі більше. Якщо в області та в Україні смертність все ще переважає над народжуваністю, то львів'ян народжується більше, аніж помирає. Минулого року у Львові народилося на 387 немовлят більше, ніж 2007-го. За словами Володимира Зуба, начальника управління охорони здоров'я Львівської міської ради, у місті значно зросла кількість партнерських пологів. "У 2007 році партнерських пологів було обмаль. А за 2008-й - 2715. І кількість таких пологів зростатиме", - заявив головний медик Львова. На його думку, партнерські пологи сприяють зміцненню родини.
Як твердить Володимир Зуб, в місті спостерігається зниження динаміки поширення захворювань серед дорослих та дітей. "Та тривожним є той факт, що стрімко зростає динаміка відмови від вакцинації. У 2007 році відмов було 1032, торік - 2176, а цьогоріч буде ще більше. Така ситуація може призвести до спалаху захворювань у наступні роки", - говорить Володимир Зуб. Щоправда, коли саме чекати спалахів захворювань, важко сказати, адже кожна хвороба має свої показники.
Найпоширенішими захворюваннями жителів Львова є хвороби системи кровообігу. Цією недугою хворіє майже третина жителів. Кожна п'ята недуга - хвороби органів дихання. Далі йдуть захворювання сечостатевої системи, органів травлення, очей та ендокринної системи.
Серед пріоритетних напрямів роботи на 2009 рік у медичній галузі Львова буде підготовка галузі до Євро-2012. Зокрема, заплановано завершити створення відділів невідкладної допомоги у Львівській міській клінічній лікарні №8 та у лікарні швидкої медичної допомоги. "Допомогу повинні надавати відразу під час госпіталізації пацієнта, а не везти його на п'ятий поверх. Таке відділення повинне мати палати інтенсивної терапії, операційну з усім необхідним обладнанням", - наголосив чиновник.
Хоча фінансування медичної галузі на 2009 рік є більшим, ніж торік, та зважаючи на фінансову ситуацію в державі, значного поліпшення не варто очікувати. На цей рік виділено 286 млн 488 тис. грн, минулоріч ця сума становила 264 млн 023 тис. грн. "За всі роки незалежності України медицина не була забезпечена на 100%, тому пацієнти все одно будуть змушені докуповувати медикаменти. Та невідкладну допомогу ми забезпечуємо", - говорить Володимир Зуб. За його словами, на 2009 рік на один виїзд швидкої передбачено 3,2 грн, торік ця сума становила 2,8 грн. А для пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні, на один день передбачено від 6 до 9 грн.
Як і в минулі роки, увагу приділятимуть профілактиці захворювань та пропаганді здорового способу життя.