Медицина Львова. Що попереду?

Львів'ян стає дедалі більше. Якщо в області та в Україні смертність все ще  переважає над народжуваністю, то львів'ян народжується більше, аніж помирає.

Львів'ян стає дедалі більше. Якщо в області та в Україні смертність все ще  переважає над народжуваністю, то львів'ян народжується більше, аніж помирає. Минулого року у Львові народилося на 387 немовлят більше, ніж 2007-го. За словами Володимира Зуба, начальника управління охорони здоров'я Львівської міської ради, у місті значно зросла кількість партнерських пологів. "У 2007 році партнерських пологів було обмаль. А за 2008-й - 2715. І кількість таких пологів зростатиме", - заявив головний медик Львова. На його думку, партнерські пологи сприяють зміцненню родини.

 Як твердить Володимир Зуб, в місті спостерігається зниження  динаміки поширення захворювань серед дорослих та дітей. "Та тривожним є той факт, що стрімко зростає динаміка відмови від вакцинації. У 2007 році відмов було 1032, торік - 2176, а цьогоріч буде ще більше. Така ситуація може призвести до спалаху захворювань у наступні роки", - говорить Володимир Зуб. Щоправда, коли саме чекати спалахів захворювань, важко сказати, адже кожна хвороба має свої показники.

Найпоширенішими захворюваннями жителів Львова є хвороби системи кровообігу. Цією недугою хворіє майже третина жителів. Кожна п'ята недуга - хвороби органів дихання. Далі йдуть захворювання сечостатевої системи, органів травлення, очей та ендокринної системи.

Серед пріоритетних напря­мів роботи на 2009 рік у медичній галузі Львова буде під­готовка галузі до Євро-2012. Зокрема, заплановано завершити створення відділів невідкладної допомоги у Льві­в­ській міській клінічній лікарні №8 та у лікарні швидкої медичної допомоги. "Допомогу повинні надавати відразу під час госпіталізації пацієнта, а не везти його на п'ятий поверх. Таке відділення повинне мати палати  ін­тенсивної терапії, операційну з усім необхідним обладнанням", - наголосив чиновник.

Хоча фінансування медичної галузі на 2009 рік є біль­шим, ніж торік, та зважаючи на фінансову ситуацію в державі, значного поліпшення не варто очікувати. На цей рік ви­ділено 286 млн 488 тис. грн, минулоріч ця сума становила 264 млн 023 тис. грн. "За всі роки незалежності України медицина не була забезпечена на 100%, тому пацієнти все одно будуть змушені докуповувати медикаменти. Та невідкладну допомогу ми забезпечуємо", - говорить Володимир Зуб. За його словами, на 2009 рік на один виїзд швидкої передбачено 3,2 грн, торік ця сума становила 2,8 грн. А для пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні, на один день передбачено від 6 до 9 грн.

Як і в минулі роки, увагу приділятимуть профілактиці захворювань та пропаганді здорового способу життя.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5283 / 1.54MB / SQL:{query_count}