Аби окріп не cкалічив життя…

У медичних закладах Львівщини лікарі розповідатимуть батькам про профілактику опікових травм, адже це єдиний вид дитячого травматизму, який можна запобігти

Опіки посідають перше місце серед причин дитячого травматизму і стаються, як правило, через недогляд дорослих. Як уже писала “Пошта”, щороку до опікового центру 8-ої міської клінічної лікарні Львова госпіталізують понад 250 дітей з опіками різного виду та ступеня. До 70 відсотків становлять опіки гарячою водою! 
Відтак медики у 2016-ому на Львівщині роблять великий акцент на профілактику – в лютому розпочали освітній проект “Зниження дитячого травматизму від опікових травм”, аби посилити відповідальність батьків за своїх дітей, бо саме опіки – єдиний вид дитячого травматизму, який можна запобігти. Цей проект розробили фахівці департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА спільно з колегами із Гарвардського медуніверситету. У Львові тривав цикл навчальних семінарів-тренінгів для медичних працівників закладів охорони здоров’я. Опісля навчання відбуватимуться в амбулаторіях сімейної медицини та в пологових будинках. 
Отож, упродовж місяця координатор проекту та головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ОДА з організації надання амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям Мирослава Децик, а також головні тренери проекту – дитячий хірург львівської дитячої лікарні ОХМАТДИТ Богдан Мальований та аспірант Львівського інституту спадкової патології Мар’яна Іськів провели тренінги для майже сотні медпрацівників. Це сімейні лікарі, акушери-гінекологи, дитячі хірурги і травматологи, які стануть ключовими особами у здійсненні проекту. Вони створюватимуть свої команди в медичних закладах, де працюють, і навчатимуть інших медичних працівників закладу та батьків. А вже наступного тижня на Львівщині розпоч­нуться лекції для батьків у рамках проекту в поліклініках, амбулаторіях сімейної медицини, жіночих консультаціях і школах відповідального батьківства. 
“Діти, які отримали опікову травму в дитинстві, вже ніколи не будуть пов­ністю здоровими! Впродовж усього життя зазнаватимуть болю і страждань через операції. А батьки постійно докорятимуть собі, дивлячись на понівечених дітей, за те, що залишили відро з окропом. Цільова аудиторія проекту – вагітні, адже, за статистикою, опіки найчастіше отримують діти від народження до трьох років”, – розповідає “Пошті” Мирослава Децик.
“Акцент на навчання батьків, адже рівень дитячого опікового травматизму можна знизити, роз’яснивши батькам, чого не можна робити, коли в сім’ї є маленькі діти, та як діяти, коли травма вже є. Саме в перші кілька хвилин після опіку важливо правильно зреагувати, – веде далі Мирослава Децик. – Тішить те, що проект сприяє виникненню різноманітних думок, ідей, суперечок серед лікарів, яких навчаємо. Так, ми не звикли до того, що лікарі повинні займатися профілактикою, але всі хочемо змін. І якщо у результаті буде врятована хоча б одна дитина, то це варте витраченого нами часу!” З її слів, це іспит лекторського та організаторського таланту медпрацівників, бо саме від них залежить, наскільки будуть поінформовані батьки про профілактику дитячого опікового травматизму. Лікарі області не повністю усвідомлювали, якою масштабною є проблема. 
Найчастіше опіки стаються у віддалених від обласного центру районах: в Самбірському за останній рік опікову травму отримало 22 дитини, у Яворівському – 21, у Сокальському – 12. У Червонограді та Новому Роздолі – відповідно 19 і 12. У Львові аж 45 дітей мали опікові травми і потребували стаціонарного лікування.
“Батьки майже завжди звинувачують лікарів у тому, що їхні діти отримали опікову травму, а ті нібито неправильно надали медичну допомогу. Але ж саме через необережність батьків стаються такі випадки, і батькам важливо знати, що робити, коли дитина обпеклася, поки їде “швидка”. Саме на цьому побудовані лекції: статистика опікових травм, за яких умов вони найчастіше трапляються, які органи вражаються найсильніше, – зазначив “Пошті” Богдан Мальований. – Я помітив, що більшість лікарів зацікавлені в тому, аби навчати батьків профілактики. Однак треба бачити результат. Лікарі готові проводити лекції, але сподіваються й на фінансову підтримку проекту”. 

У четвер, 24 березня, відбудеться перша лекція для батьків у 2-ому поліклінічному відділенні 1-ої міської лікарні ім. Князя Лева (вул. Мазепи, 25), а в п’ятницю, 25 березня, у 6-ій міській поліклініці (вул. Медової Печери, 1).

джерело: facebook.com/Мирослава_Децик
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5258 / 1.57MB / SQL:{query_count}