Обирати правильні продукти допоможуть поради вчених. Результати останніх досліджень зібрало видання The Independent. Науковці та лікарі розвінчують поширені міфи про користь і шкоду продуктів.
Міф 1. Знежирене молоко корисніше для здоров'я
Знежирене молоко вихваляють як правильний вибір на противагу насиченим жирам, які вважають причиною ожиріння, серцевих хвороб і діабету.
Однак останні дослідження, які переглянули тести різних видів молока, показали: люди, які пили звичайне молоко, не отримали вищого ризику розвитку серцевих захворювань або діабету 2-го типу.
“Що стосується надмірної ваги, то ми не знайшли підтверджень, що дієта з низьким вмістом жирів здоровіша”, – каже доктор Маріо Кратц, автор огляду й експерт з харчування Центру дослідження раку імені Фреда Хатчінсона в Сіетлі. Однак лікарі зазначають, що у харчуванні не буває абсолютних понять, тож кількість і жирність молока повинна корелюватися з іншими продуктами, які споживає людина.
Міф 2. Не їжте картоплі
Чіпси та хрусткі сніданки з ароматизаторами змінили ставлення до картоплі на негативне. Але здорова дієта не має бути антикартопляною. Їжа з крохмалем – непогане джерело вітаміну C та рослинних волокон, які відіграють важливу роль у харчуванні, якщо їх приготували без солі чи жиру, повідомляє Національна медична асоціація Великобританії NHS. Якщо лишити на картоплі шкірку, вітамінів і волокон лишиться більше.
Міф 3. Краще споживати безглютенові продукти
Глютен, тобто білок, який міститься у пшениці та інших видах зерен, справді шкідливий для людей, які страждають від целіакії. Однак останнім часом безглютенові продукти – хліб, крупи, тістечка – відвойовують собі все більші площі магазинів.
Люди стали плутати поняття “безглютеновий” і “здоровий”, тому викорінили білок зі свого життя, незважаючи на те, що целіакії в них нема.
“Відсутність глютену в дієті може спричинити дефіцит вітамінів, мінералів і клітковини”, – вважає доктор Пітер Грін, директор Центру вивчення целіакії в Колумбійському університеті, повідомляє медичний портал WebMD.
Міф 4. Суші – це завжди здорова їжа
Ідея поєднання рису зі свіжою сирою рибою чи морепродуктами, загорнутими в невідомі водорості, звучить як стовідсоткова гарантія здорової їжі.
Але позитивні властивості суші можуть бути знівельовані через кілька причин. По-перше, білий рис – це рафіновані прості вуглеводи. Організм перетравлює їх швидко, підвищуючи рівень цукру у крові. Після такої їжі відчуття голоду з'являється дуже швидко. По-друге, суші подають із соусами, які містять багато цукру, чи занурюють їх у соєвий соус із високим вмістом натрію.
Міф 5. У соках багато фруктів
Продукти з назвами, які говорять про здоров'я, продають у пакуванні із зображеннями фруктів, тому вони здаються чудовим рішенням для швидкого поповнення запасів енергії. А деякі виробники рекомендують пити соки до п'яти разів на день!
Але соковмісні напої насправді не чисті соки. Перевірте написи на пакуванні, і ви знайдете в переліку складників штучні ароматизатори, цукор і воду, які перекреслюють користь від фруктів, що можуть бути всередині.