А яких вітамінів бракує вам?

Прихід весни часто супроводжується нестачею вітамінів, і організм швидко реагує на це усілякими симптомами

Дефіцит вітаміну А – погіршується зір, стають ламкими волосся та нігті, з’являється лупа. 
Дефіцит вітамінів В1 і В9 – безпричинна втома, безсоння, погіршення апетиту. 
Дефіцит вітаміну В6 (помітний не одразу) – виразки в роті і тріщинки на губах. 
Дефіцит вітамінів Е і D – зниження ваги, підвищена пітливість. 
Дефіцит вітамінів РР, К і В15 (важко виявити самостійно) – порушення роботи нирок, печінки, погіршення  обміну речовин, зниження рівня холестерину.  
Прагнучи упоратися з авітамінозом, ми починаємо заживати полівітаміни. Але тоді виникає ризик перенасичення організму речовинами, нестачі яких не спостерігається. Тому ефективнішим методом боротьби з весняним авітамінозом є збалансоване харчування, повідомляє zdorovia.com.ua.
Для поповнення запасів вітаміну С треба їсти більше свіжих овочів і фруктів (термічна обробка руйнує вітамін С). Вітаміни А, С, D і В у великій кількості є в свіжій цибулі і часнику, а також у свіжій і квашеній капусті.
Позбутися весняної депресії допоможе буряк, який містить вітаміни В9, В5, В1, РР, Е, А і С. В моркві дуже багато вітамінів В1, С, В6, В2, Е, РР і К, а ще їй немає рівних щодо вмісту каротину. Крім того, цей коренеплід запобігає анемію, сприяє поліпшенню зору і омолоджує шкіру.
У період загострення симптомів авітамінозу віддавайте перевагу яблукам і цитрусовим. Не забудьте про морожені ягоди – малину, порічки, чорну смородину, аґрус, вишні, полуниці (при заморожуванні вони не втрачають корисних властивостей). Для підтримки ослабленого організму їжте фундук, волоські і кедрові горіхи, соняшникове або гарбузове насіння.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4678 / 1.53MB / SQL:{query_count}