Олег Бойчук, нарколог:
– Кальян – це не просто курильний прилад, це свого роду традиція, частина східної культури з багатовіковою історією.
Кальян добре впливає на голосові зв’язки, робить їх еластичнішими. А якщо додасте в колбу евкаліпту, то матимете такий собі інгалятор, який зможе позитивно впливати на легені і бронхи. Крім того, куріння кальяну заспокоює нерви, допомагає розслабитися при вегето-судинній дистонії.
Проте не варто захоплюватися ним, бо так само, як і сигарети, він призводить до захворювань дихальної та серцево-судинної систем, провокує розвиток онконедуг попри те, що вміст нікотину і шкідливих смол в димі кальяну менший, ніж у сигаретах. Дим кальяну вологий і залишається в легенях курця довше, аніж дим сигарет.
Крім того, підвищений рівень котоніну (продукту, що утворюється з нікотину) в крові тих, що курять кальян, призводить до ослаблення захисних засобів організму. Кальян часто курять через один мундштук, тому він є ще й джерелом інфекційних недуг, підвищує ризик появи респіраторних захворювань, зараження гепатитом В, туберкульозом. До того ж із алюмінієвої фольги, що використовується при курінні кальяну, виділяються канцерогенні гази, які можуть стати причиною виникнення раку.
Якщо курите кальян, у жодному разі не пийте спиртне, бо тоді настає отруєння організму, сильна інтоксикація!