Недарма коли лікарі призначають медичні препарати, то радять додавати до раціону продукти, які сприятимуть одужанню або ж зменшать негативний вплив ліків на травну систему. Але про те, в якій їжі варто себе обмежити, згадують нечасто, посилаючись на термін “правильне харчування” та рекомендуючи їсти менше шкідливих продуктів. Яка їжа несумісна із певними групами медичних препаратів, повідомляє “Країна Здоров’я”.
При заживанні антибіотиків (біоміцин, тетрациклін тощо) треба відмовитися від спиртного, кислих фруктів, солодких напоїв, соків, сухого вина і будь-яких страв, для приготування яких використовують оцет. Їжте більше овочів і зелені.
Із антидепресантами краще не поєднувати витримані сири, сири з цвіллю, квашену капусту, соєвий соус, яловичу та курячу печінку, в’ялену рибу і м’ясо, йогурти, інжир, родзинки і сметану. Бо всі ці продукти містять тирамін, який, поєднуючись з інгібіторами моноаміноксидази, здатний різко підвищувати артеріальний тиск.
Препарати, які розріджують кров, не можна поєднувати з журавлиним соком, морсом і ягодами, бо це може спричинити внутрішню кровотечу.
Заживаючи аспірин, відмовтеся від цитрусових соків, бо разом із аспірином вони подразнюють слизову шлунка, та не запивайте молоком, позаяк воно повністю нейтралізує дію цих ліків.
Болезаспокійливі (пірамідон, амідопірин та інші) не рекомендується поєднувати з копченостями, оскільки вони нейтралізують лікувальну дію препаратів.
Якщо заживаєте залізовмісні препарати, відмовтеся від кави, чаю, борошняних виробів і солодкого, молочних продуктів і горіхів. Така їжа ускладнює засвоєння заліза організмом.
Клофелін (знижує артеріальний тиск) не можна поєднувати з алкоголем. Спиртні напої нейтралізують наданий препаратом ефект, що може спричинити різкий стрибок тиску.
Сечогінні препарати не варто пити з лакрицею – коренем солодки (екстракт солодки міститься у відхаркувальних мікстурах, аптечних льодяниках, а відвар кореня застосовують як проносний і сечогінний засіб). Речовини, які містяться в корені солодки, блокують у організмі інактивацію глюкокортикоїдів і мінералкортикоїдів, а поєднуючись із сечогінними засобами, корінь солодки зумовлює посилене виведення рідини (може стати причиною зневоднення) і калію (можуть руйнуватися м’язи).
Протиревматоїдні препарати негативно впливають на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Заживаючи їх, дотримуйтеся суворої дієти: відмовтеся від сирих овочів і фруктів, смажених страв і грибів, м’ясних і рибних бульйонів.
Сульфаніламіди (сульфадиметоксин, бісептол, сульфадимезин) – це протимікробні й антибактеріальні препарати, які не слід пити одночасно зі споживанням печінки, журавлини, зелені, жирної їжі, цукру та солодощів.