За обідом діти часто запитують: “Мам, а що, солодкого в нас нічого нема?”. “Ти вже скоро всі мариновані огірки з’їси – не буде жодного слоїка”, – обурюється жінка. “Ой, зараз би шашлику. Що та зупа? Їси, їси і далі їсти хочеться…” – каже чоловік. Коли забагається гострого, солоного, жирного або солодкого, таким чином організм сигналізує, чого йому не вистачає для нормального функціонування або які збої в системах органів могли статися, пише “Вісник здоров’я”. Але щоб задоволення смакових потреб сприяло здоров’ю, необхідно поповнювати запаси поживних речовин і вітамінів правильно.
Хочеться гострого – життя втратило барви
Найперше варто здати загальний аналіз крові, бо іноді ця проблема може бути пов’язана з анемією, а іноді з невидимою поки що інфекцією, яка потрапила до організму. Вам бракує яскравих відчуттів, ви часто хвилюєтеся і почуваєтеся самотніми. Гостра їжа стимулює нервову систему, внаслідок чого ми відчуваємо бадьорість і радіємо життю.
Солоного – бракує заліза
Нестача в організмі цього елемента спричиняє потяг до солоної та пряної їжі. Виникає непереборне бажання скуштувати чогось екстравагантного, наприклад, меду з оселедцем або сала в шоколаді. Щоб не нашкодити здоров’ю надлишком солі та прянощів у раціоні та водночас поповнити запаси заліза, треба їсти зелені овочі, яблука (свіжі та печені), смородину, яловичину.
Солодкого – побороти стрес
Інтенсивна розумова праця вичерпує запаси глюкози в крові, тому ми відчуваємо слабкість, втому, сонливість і бажання з’їсти чогось солодкого. Але щоби пришвидшити розумові процеси, достатньо скуштувати шматочок чорного шоколаду, щоби користь від глюкози не перетворилася на шкоду. Крім того, солодощі допомагають боротися зі стресом, який виникає через нестачу магнію. Тому здається, що після омріяної порції тістечок настрій обов’язково покращиться. Проте ліпше замість них з’їсти меду або сухофруктів, які містять магній.
Жирного – нестача енергії
Така їжа є джерелом енергії та вітаміну D. Узимку, коли сонця менше, він майже не синтезується. Та якщо у вас потяг до жирної їжі влітку, це може вказувати на перевантаження нервової системи. Тому задовольнити цю потребу організму потрібно обираючи корисні жири Омега-3 й Омега-6, які є ненасиченими жирними кислотами. Найбільше їх у морській рибі.
Сама їж свою кашу!
Тривожність і депресія батьків роблять дитину перебірливою в їжі. Згідно з результатами попередніх наукових досліджень, перебірливість дітей у їжі пов’язана із закрепами, проблемами з вагою та поведінкою. А вчені із Роттердамського університету стверджують, що ті діти, чиї матері страждали від депресії або тривоги в період вагітності чи відразу ж після народження дитини, стають перебірливими в їжі частіше за інших, інформує УНІАН.
Науковці проаналізували дані 4 тисяч 746 пар матерів і дітей, а також 4 тисяч144 батьків. Матері посередині терміну вагітності разом із батьком дитини заповнювали анкети, призначені для оцінки їхнього рівня тривоги і депресії. Через три роки таке анкетування повторили.
Перебірливими у їжі виявилися близько 30% дітей учасників експерименту, яким ще не виповнилося три роки. Матері відчували тривогу і під час вагітності, і після народження дитини. А батьки частіше страждали від депресії в період раннього дитинства своїх дітей.