Флюорографія: як часто можна робити і якими є протипоказання?

“Нещодавно застудився, підхопив нежить і кашель. Нежить уже минув, а кашель – ні. Лікар скерував мене на флюорографію. Проте чотири місяці тому я вже проходив таку діагностику на підтвердження діагнозу пневмонія. Скажіть, будь ласка, як часто можна робити флюорографію і кому вона протипоказана?” Роман Огоновський, м. Львів

Олександр Заремба, 
сімейний лікар:
– Флюорографію роблять після досягнення людиною 17-річного віку. Це діагностичне дослідження органів грудної клітки, молочних залоз і кісткової системи показане кожному і його варто проходити раз на рік (тим, кому ще не виповнилося 17 років, роблять рентгенографію). Але якщо ви працюєте в шкідливих умовах, хворіли на туберкульоз, маєте згубні звички, то можете проходити флюорографію навіть двічі на рік! 
Протипоказаною є планова флюорографія при: лейкозах (злоякісні захворювання систем крові) і гострій нирковій недостатності. Та якщо вона необхідна для збереження життя хворого, то її роблять і за наявності цих протипоказань. 
Звісно, ця процедура не є корисною для здоров’я, бо передбачає опромінення рентгенівськими променями. Проте в механізмі флю­орографічного апарата є спеціальний захист, який зменшує дозу цього опромінення до рівня природного радіаційного фону!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5195 / 1.53MB / SQL:{query_count}