Безсольова дієта: помічна чи шкідлива?

“Після свят трохи погладшала, але невдовзі матиму ще одну урочисту подію, на якій мушу гарно виглядати. Подруги порадили відмовитися від споживання солі, мовляв, це допоможе швидкими темпами позбутися зайвих кілограмів. Але знаю, що сіль потрібна організму… Скажіть, будь ласка, помічною чи шкідливою є безсольова дієта?” Вікторія Комар, м. Львів

Оксана Скиталінська, віце-президент Асоціації дієтологів України:
 – Якщо ви переїдали і мало рухалися під час свят, не варто робити чергової помилки – недоїдати або ж допускати усілякі “збочення” в харчуванні. Зовсім відмовляючись від солі, ви не приносите користі своєму організму! Якщо вживаєте не більше однієї чайної ложечки солі на добу, причому правильно харчуєтеся (тобто у вашому раціоні не менш ніж 70-80 відсотків рослинної їжі та 20-30 відсотків білкової), якщо провадите рухливий спосіб життя, то ця кількість солі є потрібною для нормальної роботи організму: кров’яного тиску, перетравлювання їжі (зокрема, сіль необхідна для утворення соляної кислоти). Для дітей нормою є половина чайної ложечки солі на добу.
Єдина категорія людей, яким не варто споживати сіль, це ті, що мають проблеми з нирками або захворювання судин. Але це тільки за рекомендацією лікаря.
Сіль треба споживати, але в міру! Багатьом справді варто переглянути свій раціон, бо ж сіль містять не лише ті страви, які солимо. Вона “замаскована” й у продуктах, які споживаємо готовими щоденно. Насамперед у хлібі, до якого пекарі додають дуже багато солі, інакше він буде несмачним. А ще в ковбасних виробах, сирах. Тож їх споживання варто обмежити, бо вони, крім солі, ще містять надмірну кількість жирів (переважно трансжири) і консерванти, зокрема нітрит натрію, що забарвлює ковбаси і сосиски в апетитний рожевий колір і є потенційним канцерогеном. 
Краще страву недосолити, аніж пересолити. Додавайте сіль наприкінці приготування їжі – тоді продукти менше її вбиратимуть і смак солі здаватиметься більш вираженим. 
Вислів “біла смерть” підходить радше для цукру. От від чого варто відмовитись повністю! Він шкідливий у складі будь-яких продуктів: тістечок, цукерок, солодких напоїв. Цукор пришвидшує старіння (особ­ливо шкіри, її обвисання), провокує запальні процеси, збільшує ризик ожиріння, цукрового діабету другого типу, онконедуг. 
Тому для зниження надлишкової ваги існує п’ять ефективних правил:
1. Триразовий прийом їжі та два перекуси між ними (склянка кефіру або один фрукт).
2. Дотримання порцій: нежирне м’ясо та риба повинні уміститися в долоні; нарізані овочі  – в кулаці, готова каша – також в кулаці; одна-дві столові ложки олії – на весь день (додавати до готових страв).
3. Повністю виключити з раціону цукор. Замість солодощів їсти фрукти – не більше трьох на добу.
4. Щодня ходити, бігати або ж інтенсивно займатися в спортзалі не менше години.
5. Додержувати якісного питного режиму: склянка води після сну, по склянці за півгодини до їди.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4312 / 1.55MB / SQL:{query_count}