Зоряна Завада, голова Асоціації дієтологів Львівщини:
– Сухофрукти – такі як чорнослив, курага, фініки, родзинки, яблука, грушки – корисні як дітям, так і дорослим. Вони містять вітаміни А і групи В, високу концентрацію глюкози, фруктози, а також клітковину, магній, кальцій, калій, фосфор, йод, залізо, натрій. Такий хімічний склад робить їх надзвичайно корисними для здоров’я серцево-судинної та центральної нервової системи, допомагає поліпшити стан нігтів, волосся і кісток, стимулює роботу кишківника. А завдяки сечогінній дії на організм сухофрукти поліпшують роботу нирок.
Проте не раджу споживати їх надміру! Дітям до трьох років можна давати до десяти грамів сушні на добу, від трьох років – приблизно 20 грамів.
Чорнослив і сушені дикі грушки помічні при закрепах. Сушені яблука нормалізують травлення і виводять з організму шкідливі речовини. Курага та родзинки завдяки високому вмісту калію і магнію покращують мозкову діяльність і мають заспокійливу дію. Фініки через високий вміст заліза, цинку та селену допомагають позбутися анемії.
Краще сушити фрукти самому, бо якщо їх привозять здалека, то обробляють отруйними речовинами, не сумісними з продуктами харчування. Тому варто подбати про їх заготування заздалегідь. Якщо ж такої можливості немає, на ринку ще можна вибрати ті, що мають гірший товарний вигляд (тоді більша вірогідність, що вони необроблені).
В процесі сушіння фрукти втрачають воду, тому в них підвищується концентрація цукру. Отож, людям, зокрема дітям, із надлишковою вагою, цукровим діабетом, а також алергікам краще утриматися від їх споживання. Хоча окремі сухофрукти можна їсти й діабетикам (які саме і скільки, повинен сказати лікар).