Як побороти післясвяткову втому

Ніщо так не втомлює організм, як безконечні свята

Зі слів дієтолога Оксани Скиталінської, є два надійні способи знизити рівень стресу після свят – вживати в їжу продукти, багаті на магній, і спати не менш ніж вісім годин (під час сну організм оновлюється і краще протистоїть стресу).
Магній – один із мінералів, дефіцит якого дуже поширений. Причин цього багато, одна з яких – пристрасть до очищених продуктів, зокрема зернових.
Магній контролює дію гормонів стресу в організмі; нормалізує роботу кишківника, усуває закрепи та зменшує всмоктування токсичних речовин у кишківнику; допомагає нормалізувати високий тиск крові та порушення серцевого ритму; має протиспазматичну дію при запаленні сечового міхура (циститі); сприяє утворенню гормону радості – серотоніну, який є ефективним антидепресантом; зменшує “зацукровування” тканин, що виникає при зловживанні солодощами, оскільки допомагає гормону інсуліну переносити глюкозу до клітин; зменшує відчуття втоми та денної сонливості; сприяє міцному сну та відновленню організму, оскільки регулює виробництво цінного “омолоджувального” гормону мелатоніну (утворюється лише під час сну); ефективний при болю в м’язах, у шиї, посмикуванні повік, нічних болючих спазмах у м’язах ніг, болю під час місячних та при токсикозах вагітних.
Як зазначає Оксана Скиталінська, у списку продуктів, багатих на магній, – горіхи (волоські та кеш’ю) – бажано їсти по 2-3 штуки на день; насіння гарбуза (1-2 чайні ложки); насіння кунжуту (1 чайна ложка); бобові, горох (бажано їсти двічі на тиждень); висівки – пшеничні та вівсяні (1-2 чайні ложки). Корисно їсти й печену картоплю зі шкіркою, а ще капусту різних сортів (щодня або через день). Для тих, що дуже зайняті, щоби нарізати капусту, або ж мають проблеми з кишківником і не можуть вживати висівки та капусту (здуття, наприклад), корисними є дієтичні добавки з магнієм.

Магнієві рецепти 

1-й сніданок: гречана каша з пшеничними висівками та горіхами; чай з лимоном та медом.
2-ий сніданок: терта морква із чайною ложкою оливкової олії.
Обід: борщ із квасолею з додаванням пшеничних та вівсяних висівок, каша пшенична з курагою, настій шипшини.
Полуденок: склянка кефіру із розмоченим чорносливом.
Вечеря: запечена картопля зі шкіркою, оселедець вимочений, салат зі свіжої капусти.
Перед сном: настій шипшини. 
Збагачене магнієм харчування повинне тривати не менш ніж 1-2 місяці!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5101 / 1.54MB / SQL:{query_count}