Медики не втомлюються повторювати: недуга розвивається дуже швидко – упродовж кількох годин піднімається висока температура, що супроводжується важким інтоксикаційним синдромом. Такими ж темпами прогресує пневмонія, яка розвивається на тлі грипу та може становити загрозу життю. У МОЗ визнають: епідемічна ситуація з грипом в Україні ускладнилася, тому обережність не завадить!
Зі слів т.в.о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослава Протаса, ажіотаж навколо захворювання певною мірою спрацював на позитив: у свідомості кожного з’явилася відповідальність за своє здоров’я. Зросла кількість звернень до лікарів, що підтверджує – люди бояться за своє здоров’я.
“Лікувати завжди дорожче і складніше, а запобігти – дешевше і легше!” – наголошує він і додає, що немає уніфікованого лікування чи методів убезпечення – це повинен бути комплексний підхід.
Своєю чергою головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська застерігає: не варто бездумно скуповувати у аптеках ліки! Передусім уберегтися від грипу або його наслідків допоможе уникнення контакту з хворими та (в разі виникнення недуги) своєчасне звернення до медичного закладу.
“Специфічна терапія максимально ефективна в перші дві доби від початку захворювання, і призначити її має лише лікар, ґрунтуючись на клінічній картині та важкості перебігу хвороби”, – каже вона.
“При симптомах грипу потрібно негайно звертатися до лікаря. Практично всі, що померли цього року від грипу, пізно звернулися по медичну допомогу, коли вже відбулися незворотні процеси в організмі і врятувати життя було неможливо”, – пояснює Ольга Голубовська, інформує прес-служба МОЗ України.
Водночас неприпустимим є самолікування, адже деякі традиційні протигарячкові препарати, які використовують при звичайних застудах, протипоказані при грипі. Крім того, безконтрольний прийом специфічних ліків із профілактичною метою без призначення лікаря може лише зашкодити.
Ірина Колеснікова, головний позаштатний епідеміолог МОЗ України, радить більше бувати на свіжому повітрі, уникати скупчень людей, частіше мити руки і користуватися одноразовими серветками.
“Використовувати маски як захисний засіб проти вірусу грипу неефективно для здорової людини. Вони не захищають від зараження! Звичайна хірургічна маска пропускає повітря, отож, відповідно пропускає й вірус”, – розповідає Ірина Колеснікова. Маска потрібна радше хворій людині, щоби не заражати здорових.