Наталія Маркевич,
практичний психолог:
– Після тривалих вихідних ще важче виходити на роботу, аніж після місячної відпустки! Бо за час відпустки ми навіть встигаємо засумувати за роботою, а у вихідні щойно розслабляємося, як уже знову треба мобілізувати свої сили. Не можна себе надто навантажувати у перші робочі дні! Найбільші навантаження мають бути не з понеділка, а в середині тижня. Найкраще спланувати й розписати свій робочий тиждень після тривалих вакацій на декілька днів, щоби завдання, які ставимо перед собою, справді були виконані. Раджу провести так звану ритуалізацію, тобто підготувати одяг, в якому підете на роботу, інші речі, що знадобляться. Можна подовжити свята і “винагороджувати” себе після кожного робочого дня прогулянками з друзями, походами в кіно чи на концерт.
Сонливість, апатія характерні не лише для початку роботи після вихідних, а й узагалі для всього зимового періоду. Адже фізіологічною особливістю майже усіх ссавців є те, що взимку вони впадають у сплячку, а ми, люди, цього зробити не можемо. Тож бажано подовжити собі світловий день, дбати, аби на роботі й удома було яскраве освітлення, носити одяг яскравих кольорів. Ми сумуємо за святами, які минули, але ж нам нічого не заважає готуватися до тих, що будуть: Водохреща, Стрітення, до днів народжень. Більшості допомагає перегляд фотографій. Є багато речей, які можуть нас спрямувати в майбутнє і відволікти від минулого. На відміну від закордону, де після Різдва відразу ж знімають усі прикраси в помешканні, ми милуємося ялинкою ще, як правило, місяць. Тому змінюйте декорації.
Ольга Муштрук,
дієтолог:
– Зимової депресії допоможуть позбутися банани і шоколад, які сприяють виробленню в організмі антистресового гормону серотоніну. А щоби почуватися енергійно й упевнено, дотримуйтеся здорового збалансованого харчування. Не переїдайте! Споживайте свіжі й неперероблені продукти, щоб у раціоні обов’язково були білки, жири і вуглеводи в потрібній кількості.