Як позбутися наслідків переїдання під час свят?

“Хотілося і “шубу” з’їсти, і в сукню влізти, але вдалося тільки перше. Тепер погано почуваюся: постійна важкість у шлунку й незадовільний стан шкіри. Таки набрала за святкові дні кілька зайвих кілограмів. Скажіть, будь ласка, як позбутися наслідків переїдання під час свят?” Аліна Вертемко, м. Львів

Ольга Муштрук,
дієтолог:
– Якщо відчуваєте важкість у шлунку, нудоту, можете випити дві чайні ложки лимонного соку (за умови нормальної кислотності). Лимонна кислота пришвидшує процес травлення, тому що збільшує кількість шлункового соку. Можете пожувати кмин, аніс, коріандр для кращого перетравлення їжі.
Щоб очистити кишківник за раз, раджу вранці наступного дня після застілля (або й безпосередньо за святковим столом) випити активованого вугілля – по одній таблетці на десять кілограмів ваги, обов’язково подрібнити його і запити водою. Можете придбати в аптеці спеціальний препарат для очищення кишківника і приймати його згідно з інструкцією, додержуючи в цей день гіпокалорійної дієти. 
Якщо за час різдвяних свят ви набрали кілька зайвих кілограмів, зробіть розвантажувальні дні (навіть до  трьох на тиждень – понеділок, середа і п’ятниця), під час яких споживайте овочеві салати з моркви, капусти, буряка, зелені, селери (1,5 кілограма овочів на добу), до 100 грамів нежирної яловичини, курятини або телятини, до 150 грамів нежирної риби. Рідини пийте в ці дні до двох літрів (чай, кава без цукру, негазована вода). Овочі не смажте, готуйте на парі, варіть або тушкуйте. Раз на день, найкраще вранці, їжте кашу (гречану, вівсяну). Яйця можна споживати до двох на день. Нормальну мікрофлору кишківника відновлять кисломолочні продукти. Йогурту чи кефіру на день треба випивати хоча б 200 мілілітрів (до 2,5 відсотків жирності без додатків і  консервантів, з меншим терміном придатності).  А от споживання картоплі, макаронів, рису, манки краще обмежити, тому що ці продукти мають високий глікемічний індекс, який відразу ж підвищує рівень цукру в крові. Якщо любите супи, віддавайте перевагу овочевим, без м’яса. Хліба здоровій людині можна їсти до 200 грамів на добу. Комусь більше підійде житній, цільнозерновий, а тим, у кого хворий шлунок, кишківник, краще їсти пшеничний, але вчорашній. 
Голодувати в жодному випадку не раджу! На бажання можна зробити дуже строгий розвантажувальний день на кефірі, наприклад, 1200 мілілітрів для жінок і 1500 – для чоловіків (пити впродовж дня невеликими порціями). Можна зробити клізму, але вона малоефективна, бо шкідливі мікроби й інфекції уже встигають піднятися з прямої кишки до інших органів. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9812 / 1.54MB / SQL:{query_count}