Люди і події 2015. Медицина

.

Місія року

В грудні місяці упродовж тижня у Львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ американські та українські хірурги безкоштовно прооперували 38 дітей після тяжких опіків та інших травм. До Львова приїздило восьмеро медиків зі США під керівництвом педіатра та відомого анестезіолога Геннадія Фузайлова із Бостонської лікарні. Злагоджена командна праця українсько-американських операційних бригад, колосальний досвід для наших хірургів від колег зі США (в тому числі й онлайн-трансляції перебігу операцій), усмішки маленьких пацієнтів і щасливих батьків після якісної допомоги дітям (шанс на повноцінне життя без комплексів і психологічних травм!) – ось резюме масштабного унікального спільного проекту співпраці департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА та американської лікарні Shriners Hospital for Children.

Задля ефективного результату в проекті об’єднали свої зусилля найкращі англомовні хірурги трьох медзакладів – ОХМАТДИТу, 8-ої міської лікарні та Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Лікарі оглянули і проконсультували майже 150 українських дітей із наслідками опікових травм.

Вакцинація року

Після спалаху поліомієліту на Закарпатті медики вже провели два із трьох турів позапланової вакцинації дітей до шести років, які перебувають в групі ризику. Ця хвороба може спричинити параліч (в одному із двохсот випадків), навіть смерть, а щеплення проти неї – єдиний порятунок! Аби припинити циркуляцію цього вірусу в Україні, треба вакцинувати 95% дітей, проте, за результатами першого і другого турів, щеплення зробили тільки 65 і 70% дітей відповідно (на Львівщині – 64,5% і 62,8%). 

Причинами низьких показників стала недостатня поінформованість батьків щодо спалаху цієї недуги, невпевненість у якості живої полівакцини, а також упередження, що ослаблений вірус, який міститься в ній, теж може викликати хворобу. Хоча багато батьків пишуть відмови, лікарі запевняють: вакцина безпечна. Ймовірність мутації – один випадок на 2,4 млн доз, тож набагато більшу загрозу для дітей становлять не побічні ефекти після щеплення, а сам вірус.

Довіра року

У червні на п’ятій церемонії нагородження “Люди Львова – 2015” у номінації медичний центр року нагороду отримав Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення – відзнаку вручили директорові центру Марії Малачинській. Ця нагорода, з її слів, означає те, що центру довіряють, що праця всього колективу не є марною!  “Щороку Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я приймає близько 60 тисяч пацієнтів різного віку. З них майже 30 відсотків звертаються з проблемами непліддя, ще 20 – із невиношуванням вагітності, тобто половина пацієнтів мають проблеми з репродуктивним здоров’ям і потребують допомоги. Найголовніше те, що нам довіряють, бо шукають помочі саме в наших спеціалістів, а не деінде”, – каже “Пошті” директор центру. 

Варто зазначити, що Марія Малачинська (доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПДО Медуніверситету ім. Данила Галицького, заслужений лікар України) – єдина жінка від Львівщини, яка ввійшла до цьогорічної Всеукраїнської книги “Успішна жінка”.

Обладнання року

В комунальній міській дитячій клінічній лікарні, що на вул. Орлика, цього року головний акцент був зроблений на відділення реанімації новонароджених та урологічне відділення. Для урологічного відділення придбали медустаткування на 2 млн 22 тис. грн. Це найтонший резектоскоп, цистоскоп, нефроскоп, апарат для контактного дроблення каменів ультразвуком. Голова Наглядової ради благодійного фонду “Україна 3000” передала лікарні ультразвуковий діагностичний сканер. У медзакладі двічі впродовж року подавав допомогу дітям всесвітньо відомий пластичний хірург, професор Клаус Екснер. А маленьких пацієнтів із нейрохірургічною патологією оперував професор, завідувач відділення хірургії Торонтського університету Джеймс Т. Рутка.  

Загалом задля покращення меддопомоги дітям за останні роки в міській дитячій лікарні створили відділення нейрохірургії, реабілітації, кабінет телемедицини, працює система електронної версії історії хвороби. Зробили ремонти на понад 2,5 млн грн, на майже 9 млн придбали обладнання (5 млн – бюджетним коштом, 4 млн – завдяки грантовим коштам та благодійним внескам). Фото: управління охорони здоров’я Львова  

Профілактика року

Цього року Львів продовжив щорічну добру та важливу традицію, започатковану головним медиком Львова Володимиром Зубом, – профілактичні акції з раннього виявлення недуг. Під час Днів профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії обстежили майже 92 тис. містян (у 2063 осіб виявили підвищений артеріальний тиск уперше в житті). Під час Днів профілактики та раннього виявлення цукрового діабету цю хворобу діагностували в 114 осіб з-поміж понад 12,6 тис. Під час Днів раннього виявлення глаукоми перевірили понад 7,6 тис. містян – діагноз глаукома вперше поставили 65 особам. Майже 19 тис. львів’янок обстежились під час Днів профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози – у понад 2,6 тис. жінок виявили патологію. 

Із 214 обстежених у мамологічному центрі містянок патологію мали 125! З 15 по 30 вересня у кожному районі Львова відбулися профілактичні акції “Здорове місто”, коли лікарі консультували пацієнтів. У 22% осіб виявили відхилення від норми (найчастіше під час обстеження молочних залоз).

Проект року

В листопаді Львів реалізував потужний проект зі створення нового та сучасного реабілітаційного відділення у міській лікарні швидкої медичної допомоги. Сьогодні пацієнти отримують якісну допомогу у відділенні фізичної реабілітації. В лікарні підлягають реабілітації пацієнти неврологічного, нейрохірургічного, травматологічного та інших відділень. Структура відділення реабілітації містить палатну зону (24 ліжка), маніпуляційну, три зали фізичної терапії, масажний кабінет, кабінети психолога, ерготерапії. Вартість проекту – 7,5 млн грн, з яких 3 млн грн бюджетних коштів використали на капремонт приміщень відділення, 4,5 млн грн – позабюджетні спонсорські кошти, за які придбали медобладнання, меблі та дрібний медичний інвентар. 

Це єдине в Україні реабілітаційне відділення в комунальному медзакладі. Загалом у 2015-ому на ремонти в закладах охорони здоров’я міста інвестували 12,8 млн грн і 23,5 млн грн на обладнання. Крім того, залучили позабюджетні кошти: 3,8 млн грн на ремонти і 6,5 млн грн на обладнання. 
Фото: Арсен Ільїн, p-p.com.ua, Олег Огородник, управління охорони здоров’я Львова

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3990 / 1.59MB / SQL:{query_count}