Щепитися не можна відмовлятися

Упродовж наступного тижня дітям ще робитимуть вакцинацію від поліомієліту в рамках другого туру імунізації

фото: diasporanews.com
Другий тур позапланової вакцинації проти поліомієліту продовжили до 18 грудня. Таке рішення ухвалили у зв’язку з невисоким рівнем охоплення щепленнями в другому турі за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, повідомляє прес-служба МОЗ України.
Другий тур додаткової імунізації розпочався 30 листопада 2015 року. Зі слів заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця, за майже півтора тижня вакциновано 44,26% від загальної кількості дітей віком від двох місяців до шести років. А це аж на 12% менше, ніж у першому турі. Як писала “Пошта”, через такі низькі результати ВООЗ рекомендувала ввести в Україні надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я. 
“Розуміємо, що такі показники пов’язані зі спекуляціями навколо вакцинації і вакцин, які сьогодні фігурують в інформаційному просторі. Проте можемо запевнити: смертей від оральної поліовакцини, що використовується у світі уже понад півстоліття та якою вакциновано понад 2,5 мільярда дітей, бути не може. Дякую лікарям, які вірять у свою справу і чесно виконують свої обов’язки, а також батькам, які довіряють системі імунізації та не піддаються на провокації. Адже кожна дитина в Україні має право на захист від невиліковної хвороби”, – каже Ігор Перегінець.
На негативне сприйняття вакцинації, ймовірно, вплинув скандал із повторним замороженням вакцини, що доставили у травні цього року, і смерть трирічного хлопчика 29 листопада на Київщині у поствакцинальний період. 
 “Складні захворювання або летальні випадки у 30-денний термін після вакцинації належать до несприятливих подій після імунізації. Такі випадки ретельно досліджують спеціальні комісії, до складу яких входять педіатри, вірусологи, імунологи, інфекціоністи. Їх рішення є важливим для встановлення причинно-наслідкового зв’язку конкретного випадку з вакцинацією, – пояснив Сергій Крамарьов, головний позаштатний дитячий інфекціоніст МОЗ України. Стосовно випадку хлопчика з Білої Церкви , то встановили два важкі конкуруючі захворювання: гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ) та гіпертрофічну кардіоміо­патію (це немов доросле серце, яке перенесло інфаркт міокарда).
Окрім лікарів, відповідальність за свою дитину несуть батьки, тож ризик у разі відмови від вакцинації – теж вибір. Вакцини в усіх регіонах України достатньо, а до кінця грудня розвезуть ще необхідну кількість для третього туру, обіцяють у ЮНІСЕФ. 

Наталія Іванченко-Тімко, головний епідеміолог Львівщини:
– Урахувавши рекомендацію Всесвітньої організації охорони здоров’я, другий тур позапланової вакцинації буде продов­жено ще на тиждень з метою охопити 95% дитячого населення, що перебуває в зоні ризику. У першому турі щеплення проти поліомієліту зробили 64,5% дітей віком від двох місяців до п’яти років одинадцяти місяців двадцяти дев’яти днів, у другому станом на 11 грудня – 43%. Що є недостатньою кількістю і ставить під загрозу великий прошарок нещеплених дітей, це сприятливі передумови для виникнення нового вакциноспорідненого вірусу, наділеного патогенними властивостями. Якщо 95% дітей не будуть вакциновані живою вакциною хоча б одноразово, то вакцинальний вірус може здичіти і викликати паралітичні форми поліомієліту. Якщо дитина або хтось із її близького оточення є ВІЛ-інфікованим, то всі щеплення роблять інактивованою вакциною (ІПВ). Так відбувається і в разі відмови батьків. Та варто зауважити, що інактивована вакцина не ефективна для ліквідації циркуляції вірусу в навколишньому середовищі, і під час спалаху дитина, щеплена лише ІПВ, може заразитися. У поліклініках і школах відповідального батьківства відбуваються зараз розмови з батьками: лікарі пояснюють, чим загрожує відмова від щеплень і чому вони необхідні. Вакцини є в достатній кількості для всіх дітей, що підлягають вакцинації, у всіх відповідних медичних закладах на Львівщині.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4749 / 1.57MB / SQL:{query_count}