Ольга Муштрук, дієтолог:
– У плодах граната є чотири найважливіші вітаміни: С – зміцнює імунітет, Р – судини, B6 – нервову систему, а B12 сприяє кровотворенню. Сік цього плода містить 15 амінокислот, причому шість із них – незамінні. Це чудовий стимулювальний засіб для “лінивого” кишківника.
Гранатовий сік підвищує рівень гемоглобіну, запобігає виникнення атеросклерозу, знижує крихкість кровоносних судин, сповільнює процеси старіння і покращує апетит. Корисний він і при загальному виснаженні, недокрів’ї, бронхіальній астмі, респіраторних інфекціях. Сік та зернята помічні при нерегулярному менструальному циклі, а також розладах у період менопаузи.
Гранатовий сік, як і деякі інші свіжі соки, перед споживанням бажано розвести водою, тому що він подразнює слизову оболонку шлунка, агресивно впливає на стінки кишківника, руйнує зубну емаль. А тим, що страждають від виразкової хвороби, панкреатиту, гастриту з підвищеною кислотністю, геморою чи закрепів, лікарі радять узагалі вилучити зі свого раціону такий напій.
Дітям гранати можна давати з однорічного віку! Причому не сам плід, а його сік, оскільки кісточки можуть спровокувати закреп. Гранатовий сік необхідно змішувати з яблучним, морквяним, виноградним, персиковим чи абрикосовим у пропорції 1:1 або розводити водою 1:1.