Юрій Островерха,
головний лікар Львівського обласного центру здоров’я:
– У мене є три аргументи для чоловіків, які не дбають про своє здоров’я:
– від важких захворювань різних органів та систем потерпають саме чоловіки (зокрема серцево-судинних), а все тому, що ігнорують медиків. Якби вони наважилися прийти швидше, багатьох проблем вдалося б уникнути;
– лікування нині дорожче коштує, аніж профілактика. Самі бачите, як подорожчали ліки усіх груп. Погодьтеся, що похід до лікаря у поліклініку, проходження флюорографічного обстеження чи гастроскопії дешевші, ніж курси лікування від туберкульозу чи раку шлунка;
– саме слово “мужчина” складається з двох інших – “муж” і “чин”, тобто ви маєте бути в дії і пам’ятати, що живете не задля себе, що відповідаєте за дружину, дітей та онуків, що сім’я вас потребує. Чим довше будете з ними, тим краще буде для всіх.
Причини невідвідування медиків зазвичай такі: “Чоловіки не хворіють”, певні елементи виховання, нехтування свого здоров’я, а ще посилання на зайнятість. Найбільше чоловіки бояться урологів і стоматологів. Як результат – потрапляють до лікарів із задавненими хворобами. Але представники східної медицини кажуть, що чоловік усередині – жінка, тобто насправді м’який та піддатливий.
Із кінця минулого століття в цілому світі набув поширення рух за здоровий спосіб життя. У його основі – виховання шанобливого ставлення до здоров’я як до свого ресурсу і капіталу. Завдяки цьому останнім часом чоловіки (особливо ті, що мають власний бізнес) почали більше дбати про себе, бо зрозуміли, що здоров’я їм потрібне. Вони частіше проходять обстеження, займаються у спортзалах.
Найкраще починати виховувати хлопчиків у шкільному віці. Вони повинні розуміти, що про себе треба дбати. Також важливо, аби роботодавці стежили за тим, аби кожен працівник регулярно проходив медичний огляд.