Вугровий висип: які народні засоби помічні, а які шкідливі?

“Моя донька підліткового віку має вугровий висип на шкірі, але до дерматолога йти відмовляється, мовляв, причини і так знає. Аби їх позбутися, використовує різноманітні народні засоби: відвар ромашки, яблучний оцет, навіть бовтанку, яку раніше прописали від алергічного висипу і у складі якої є спирт. Вважаю, що не варто застосовувати абищо без порад лікаря. Скажіть, будь ласка, які народні методи помічні від вугрів, а які шкідливі?” Галина Сенів, м. Львів

Галина Переймибіда,
дерматовенеролог, косметолог:
– Зверніть увагу, що навіть народними засобами не можна користуватися, не побувавши попередньо на огляді у дерматолога. Бувають різні причини і типи вугрового висипу, наприклад, через неправильне харчування. Якщо говорити про вашу дочку, то, ймовірно, у її організмі відбуваються гормональні перебудови. Навіть якщо трав’яний відвар чи глина не зашкодить, то навряд чи допоможе. Окрім того, ймовірні алергічні реакції. Популярно змащувати вугрі лимонним соком, що добре діє лише у разі, якщо в людини жирна шкіра. Але якщо у когось алергія на цитрусові, то вона неодмінно проявиться. Це ж стосується інших кислот і фруктових соків. 
Використовувати народні засоби можна тоді, коли встановлена причина,  як допоміжні, а не основні ліки. Разом із медикаментозними можна користуватися відварами ромашки, шавлії, рум’янку і календули. Ромашка є дієвим антисептиком, а  календулою можна локально підсушувати вугрі. Однак такі відвари мають бути свіжими і зберігатися не довше двох днів. Також хорошим засобом є сік алое, маски з білої та блакитної глини, а також вівсяні. Але в жодному разі не використовуйте будь-яких спиртових настоянок чи додатків до трав’яних відварів, бо вони навпаки подразнюють шкіру. І не додавайте ефірні олії, тому що вони сильні алергени. 
Як уже розповідала “Пошті”, не варто вважати, що бовтанка – рецептурний препарат, який вам колись прописали від прищів певного походження і який можна застосовувати за будь-яких висипів. Це не універсальний засіб, бо його готує провізор із різних складників, які обирає лікар у конкретному випадку.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4987 / 1.54MB / SQL:{query_count}