Ольга Муштрук, дієтолог:
– Аби не відчувати голоду чи то фізичного, чи психологічного, треба їсти через кожні 2-3 години маленькими порціями і ретельно розжовуючи їжу. Якщо ви не їстимете півдня, вам неодмінно захочеться за один прийом їжі (здебільшого ввечері) з’їсти одразу якнайбільше. Пережовувати їжу потрібно протягом 20 хвилин, бо саме за стільки часу до нашого мозку надходить сигнал про насичення.
Причин переїдання через так званий психологічний голод може бути декілька. Наприклад, господиня звикла доїдати все з тарілки за дітьми і навіть чоловіком. Це шкідлива звичка, бо тоді ви не контролюєте, скільки їжі насправді потрібно організму. Буває, людина у стресовій ситуації, нервовому перенапруженні чи очікуванні важливої події в житті таким способом “заїдає” стрес, не помічаючи, що вона насправді не голодна. Якщо людина собою не задоволена і щось у неї в цей день не склалося, вона намагається таким способом покращити настрій.
Інколи причиною голоду може бути… спрага. Саме через недостатню кількість води організм може подавати сигнали мозку, що треба щось з’їсти. У такому разі спершу варто випити склянку води, і голод, найімовірніше, мине. Тому здоровій людині необхідно в день пити півтора літра води, а також тренувати силу волі! Інколи пригощають, і нібито не пасує відмовитись, хоча ви не голодні. Коли хочеться чогось шкідливого, варто пам’ятати, що настрій від споживання таких продуктів не покращиться, а лише зайві кілограми додадуться.