Наталія Маркевич,
дитячий психолог:
– Є стереотип, що дитину потрібно дуже калорійно і часто годувати. Насправді малюк просто не встигає використати такий потужний запас енергії, тому відмовляється від їжі. Отож проблема може бути не лише у дітях, а й у батьках. Візьміть до уваги те, що малеча їсть мало порівняно з підлітками, порції яких часто перевищують порції дорослих.
Коли ж дитина обирає один-два продукти і не визнає інших, значить, саме ця їжа у певний момент їй найбільше смакує. Для малюків у такому віці психологічно важко спробувати щось нове. Можливо, у їх кишківнику недостатня кількість ферментів, аби перетравити інші продукти. Якщо підозрюєте наявність такої проблеми, зверніться до педіатра чи гастроентеролога.
Буває, що дитина отримує достатньо глюкози із солодкого, яке вживає надміру, тому є енергійною і не відчуває голоду. А інколи, що дуже шкідливо, батьки дозволяють малюкові постійно урізноманітнювати свій раціон усілякими чипсами, горішками чи цукерками. Вони містять консерванти і поліпшувачі смаку, тому проста домашня їжа вашій дитині видаватиметься зовсім несмачною. Саме зараз, у пору, коли приходить Миколай, малюки ще протягом кількох тижнів не хочуть їсти першої, другої страви, бо їм вистачає солодких смаколиків. Тоді батьки мають проявити креатив і готувати яєчню чи овочі у формі капітошок, улюблених героїв мультфільмів.
Не забувайте і про культуру споживання страв, адже всі прийоми їжі мають відбуватися спільно за сімейним столом, а не перехоплювати нашвидкуруч щось перед телевізором. Бо тоді й дитина звикне так харчуватися, а це дуже шкідливо для перетравлювання їжі.