Людмила Боднарчук,
дерматовенеролог:
– Всесвітня організація охорони здоров’я визнала солярій канцерогенним фактором. Це означає, що для осіб, які регулярно його відвідують, ризик захворіти на рак шкіри у 10-15 разів вищий. Це стосується тих, що мають пігментні утворення, а також осіб зі світлими фототипами шкіри (переважно блакитноокі або зеленоокі блондини та руді).
Шкіра світлих фототипів незахищена або малозахищена пігментом меланіну, і відповідно більш чутлива до сонця і ультрафіолетових променів, які є в солярії. Таким особам треба берегтися навіть впливу природного сонця: користуватися сонцезахисними засобами, уникати тривалої дії прямих сонячних променів у період між 11 і 16 годинами.
Я не рекомендую нікому відвідувати солярій. Бо канцерогенні промені природного сонця затримує озоновий шар атмосфери, в соляріях такого шару немає. А сучасна косметологія винайшла дієві замінники, так звані автозасмаги у формі спреїв, кремів, лосьйонів. Вони є абсолютно безпечними для нашого організму, якщо відсутні алергічні реакції. І хоча така засмага є нетривалою, та все ж не варто піддавати своє здоров’я небезпеці.