В очікуванні карантину

У місті за останні дні карети "швидкої" частіше виїжджають на виклики до хворих дітей. Область поступово наближається до епідемічного порогу грипу

У місті за останні дні карети "швидкої" частіше виїжджають на виклики до хворих дітей. Область поступово наближається до епідемічного порогу грипу

brama.jpg 

Львівські школи наразі не закриватимуть на карантин через грип, як це вже зробили у Донецькій, Запорізькій, Вінни­цькій та Одеській областях, а також у м. Рівному. У згаданих регіонах не на жарт лютує ця дуже неприємна недуга, відпо­відно, й учнів довелося відправити на вимушені канікули. На Львівщині, за словами завідувача епідеміологічного відділення обласної санепідемстанції Наталі Тімко, панікувати наразі ще зарано.

Свої слова фахівці пояснюють тим, що епідемічний поріг у нашому регіоні поки що не перевищено. "Хоча поступово наближаємося до збільшення кількості недужих. Так, за останній тиждень на гострі респіраторні вірусні інфекції в області занедужали 4487 осіб. Із яких 45,8% (понад 2 тис.) - діти до 14 років", - зазначила Н. Тімко, додаючи, що важкохворих на грип ані у Львові, ані в області, на щастя, немає.

Заступник головного лікаря інфекційної лікарні Марія Кухар повідомила виданню, що у їхньому медзакладі сьогодні нема вкрай важких пацієнтів на цю недугу.

Найбільше ж в області недуга поклала до ліжок діточок віком від 3 до 6 років (792 особи). "Саме у цій групі (садкові ді­ти) епідеміологічний поріг вже перевищено. Відповідно, ми наголошували, аби у садочках керівництво активно проводило дезінфекційні та протиепідеміологічні заходи. Тому наразі немає підстав закривати до­шкільні установи на карантин", - зазначає співрозмовниця.

Хоча й, за інформацією Українського центру грипу та ГРВІ Міністерства охорони здоров'я, у Львові суттєво зріс рівень захворюваності на грип та ГРВІ серед учнів 7 - 14 років (на 25,7%), поза тим епідеміологи також поки що не відправляють школярів на додаткові канікули. Начальник міського управління охорони здоров'я Володимир Зуб також підтвердив "Пошті", що наразі немає підстав для запровадження карантину в дитсадках та школах міста Лева. Нагадаємо, що школи закривають на карантин, коли через грип відсутні до 45% учнів.

Загалом у всіх десяти контрольних містах держави статистичний показник реєстрованої захворюваності зріс на 11,5%, порівняно з попереднім тижнем. У дитячих вікових групах рівні захворюваності на грип та ГРВІ загалом збільшилися серед дітей 0 - 2 років на 6,5%, 3 - 6 років - на 14,1% та 7 - 14 років - на 10,7%.

Як повідомила "Пошті" головний лікар станції швидкої медичної допомоги м. Львова Наталія Поважук, у місті за останні дні побільшало викликів карет "швидкої" до маленьких городян. "Якщо ще у п'ятницю, 13 лютого, наші медики виїжджали до 36 дітей, то  вже за неділю, 15 лютого, нас викликали до 59 хворих діточок. Частину з них, зважаючи на їхній стан, довелося госпіталізувати", - говорить співрозмовниця. Н. Поважук каже, що батьки тривожаться й викликають "швидку" до малечі, в якої вночі піднімається температура. Значно менше викликів до дорослих львів'ян. При цьому терапевти вже вкотре закликають уражених ГРВІ чи грипом не займатися самолікуванням, адже це опісля матиме дуже плачевні наслідки.

Зокрема, грип може перерости у пневмонію - а це й набагато довше лікується, й гаманець доведеться спустошити на кругленьку суму. Медики констатують, що самотужки лікується значна кількість хворих, скуповуючи на власний розсуд миттєві і не завжди помічні пігулки та мікстури в аптеках. При цьому терапевти визнають, що свідомі городяни таки ще не перевелися: у міські поліклініки за останній тиждень удвічі побільшало звернень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5333 / 1.56MB / SQL:{query_count}