Вакцина проти поліомієліту: нарешті привезли!

На Львівщині розпочали програму щеплення дітей від цієї недуги, проте вакцинуватимуть наразі тільки малюків до шести років

На Львівщині 22 жовтня офіційно стартувала програма імунізації проти поліомієліту. Зокрема, в перший її день у Стрию було щеплено 57 дітей, розповів Ігор Перегінець, заступник міністра охорони здоров’я, який і привіз на Львівщину цю довгоочікувану вакцину, повідомляє департамент охорони здоров’я ЛОДА.
Як уже писала “Пошта”, програма імунізації щодо поліомієліту передбачає три тури. “Перший тур триватиме три тижні (йдеться про дітей від двох місяців до шести років), потім місяць перерви і другий тур – два тижні (діти  віком від двох місяців до шести років), знову місяць перерви і останній тур (діти віком від двох місяців до десяти років). Уся програма імунізації завершиться наступного року”, – пояснив Ігор Перегінець.
Посадовець запевнив, що для першого туру в нас уже є необхідна кількість доз вакцини. “А щодо другого, то існує домовленість із міжнародними партнерами про те, що вони дадуть необхідну кількість вакцини”, – сказав він. А вже для третього туру щеплення вакцину очікують аж у грудні. 
Інтервал між вакцинаціями живою оральною вакциною (ОПВ) становить місяць (30 діб). Відрахування інтервалу відбувається від останнього дня попереднього туру вакцинації. 
Під час програми щеплення проти поліомієліту, яка стартувала в Україні, планують вакцинувати щонайменше 95% дітей віком до десяти років. 
“Це необхідно для того, аби підвищити рівень колективного імунітету і  перервати циркуляцію поліовірусу в Україні. Такий підхід рекомендований міжнародними стандартами. Необхідно докласти всіх зусиль, щоб у найближчій перспективі поліомієліт був ліквідований!” – наголосив Ігор Перегінець. І зауважив, що імунізація не є обов’язковою: батьки самі вирішують, щепити дитину чи ні. 
“Вакцина, якою проводять імунізацію, найвищої якості, абсолютно безпечна. Оральна поліовакцина застосовується вже десятки років. Тож закликаю усіх батьків звертатися у поліклініки і приводити дітей на вакцинацію, адже це єдиний спосіб убезпечити їх від захворювання”, – зазначив заступник міністра.
Діти, які не мають жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в подальшому не менш ніж через два тижні – живою оральною вакциною (ОПВ) в рамках додаткової імунізації.
Додаткова вакцинація відбуватиметься тільки в медичних закладах, де є стаціонарні або мобільні вакцинальні кабінети, інформує Міністерство охорони здоров’я України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5205 / 1.54MB / SQL:{query_count}