Юлія Бльозовська, невропатолог:
– Причинами болю у лівому підребер’ї можуть бути проблеми із серцем, легенями, міжреберні невралгії. Також можемо відчувати біль внаслідок несправної роботи будь-якого органа, що міститься в лівій частині грудної клітки: селезінка, шлунок, підшлункова залоза, петлі кишківника і ліва частина діафрагми. Тож варто одразу звернутися до лікаря, не зволікати! Перед тим можна зробити хіба ультразвукову діагностику та здати загальні аналізи, але в жодному випадку не користуватися порадами інтернет-сайтів і не займатися самолікуванням!
Якщо в грудній клітці біль “стріляючий”, то це, як правило, вказує на захворювання нервів – міжреберна невралгія, оперізувальний лишай, які діагностують та лікують неврологи. Причинами невралгій можуть бути: захворювання нервової системи, прийом деяких медикаментів, полірадикулоневрит, деякі інфекційні хвороби, алергія, зниження імунітету, вроджені патології хребта. Міжреберну невралгію можуть спричиняти й серцево-судинні захворювання та гормональні порушення у жінок в період менопаузи. Біль посилюється при зміні положення тіла, обмацуванні проміжків між ребрами, при ходьбі, згинанні й обертанні тулуба, при глибокому вдиху або видиху, кашлі, чханні, навіть при хвилюванні.
Серцевий біль неважко відрізнити від невралгії: він, навпаки, короткочасний, не змінюється при глибокому вдиху-видиху, при русі та зміні положення тіла. Проте все одно варто обстежитися, а не ставити діагноз самотужки!