Галина Переймибіда,
дерматокосметолог:
– Звичайно, дія інфрачервоного випромінювання може бути й корисною. Довгохвильові ІФ-промені мають здатність підвищувати місцевий кровообіг, пришвидшувати обмін речовин, розширювати кровоносні судини та очищати організм від токсинів і солей важких металів. Проте не слід плутати випромінювання обігрівача з інфрачервоними променями, що використовуються в косметичних салонах, і лежати навпроти нього, аби вилікуватися.
Не варто сидіти біля УФО дуже близько, тому що дуже перегріваються шкірні тканини, може виникнути почервоніння, сухість і навіть така місцева реакція, як термічний опік. Крім того, якщо джерело тепла постійно спрямоване на людину, то сушить шкіру і волосся. Тоді може появитися дерматит або настати тепловий удар.
Треба пильнувати, аби такий обігрівач не був увімкнений цілодобово, бо, по-перше, наслідком цього може бути сухість повітря, що дуже шкодить здоров’ю, а по-друге – він випромінює невеликі дози радіації. Прилади, призначені для обігрівання приміщення, раджу використовувати лише з цією метою. Тільки тоді вони будуть безпечними. А ще опалення з використанням ІЧ-випромінювання корисне для навколишнього середовища, оскільки пригнічує розмноження бактерій.