Валентина Коваль, головний кардіолог Львова:
– Сауна дуже корисна для нашого здоров’я: виводить шлаки і токсини з організму, позбавляє його зайвої вологи. Але завдяки дуже високій температурі в ній може підвищуватися артеріальний тиск. Якщо підвищення тиску невелике і добре переноситься, то можете ходити в сауну, але нечасто! Причому температура в ній повинна бути середньою.
Якщо у вас гіпертонія, але тиск контролюється за допомоги таблеток, то знову ж таки при дотриманні всіх заходів безпеки, вимірюванні тиску недовготривале перебування в сауні корисне. Тільки при неконтрольованих перепадах артеріального тиску варто відмовитись від такого способу відпочинку та оздоровлення.
Категорично заборонено під час перебування і відразу ж після сауни вживати спиртні напої. Висока температура, до якої розігрівається повітря в сауні, створює навантаження на серцево-судинну систему. Судини під впливом такої температури розширюються, збільшується частота серцевих скорочень – і тиск підвищується. А шкідливі речовини, що містяться в алкогольних напоях, швидше і сильніше діють на мозок та серце. Після сауни можете пити воду і трав’яний чай, але відмовтеся від кави, щоб додатково не збуджувати серцево-судинну систему й не провокувати стенокардію.