Оксана Скиталінська, дієтолог:
– Вітамін С потрібен для утворення в організмі особливих імунних клітин – макрофагів, які знешкоджують хвороботворні віруси та бактерії. Крім того, вітамін С необхідний для утворення гемоглобіну – білка крові, що транспортує кисень до кожної клітини організму, покращує “дихання” клітин та підвищує стійкість організму до проникнення вірусів і розвитку запальних процесів.
Для початкових стадій дефіциту вітаміну С характерні: зниження розумової та фізичної працездатності, підвищена схильність до вірусних та інфекційних захворювань, ускладнень. При дефіциті аскорбінової кислоти з’являються мерзлякуватість, сонливість вдень та поганий сон уночі, слабкість у ногах.
Найбільше вітаміну С у шипшині, смородині та обліписі. Далі у списку – червоний солодкий перець, ревінь, петрушка, капуста, шпинат. Але вітамін С руйнується під час термічної обробки – смажіння і варіння, тому споживати продукти, що містять його, треба сирими.
Щоденна норма вітаміну С становить 60 – 100 міліграмів. Вона актуальна як для дорослих, так і для дітей. Ті, що курять, перебувають у стані стресу, багато працюють фізично або чимало часу проводять на холоді, потребують цього вітаміну на п’ятдесят відсотків більше.