Які мінеральні води можна пити при гастриті з підвищеною кислотністю, а які – зі зниженою?

“Щороку восени у мене загострюється гастрит з підвищеною кислотністю, а у мого чоловіка, навпаки, гастрит зі зниженою кислотністю. Знаю, що в таких випадках помічними є мінеральні води. Порадьте, будь ласка, якій мінералці варто віддавати перевагу мені, а якій – чоловікові, аби полегшити стан?” Вікторія Боднар, м. Львів

Ольга Бідюк, гастроентеролог:
– Для полегшення стану мінеральну воду можна пити не лише на курорті, але й ту, що продається в магазинах. Єдине застереження – треба вибирати її відповідно до медичних показів, а не на власний розсуд. При пониженій кислотності шлункового соку підходять переважно вуглекислі та хлоридні негазовані (!) води. Їх треба пити за 15-20 хвилин до їди, повільно, невеликими ковтками. Такі мінеральні води не варто ставити у холодильник – вони повинні мати  кімнатну температуру – 18-20 градусів. 
При нормальній та підвищеній кислотності шлункового соку підійдуть гідрокарбонатно-натрієві негазовані (!) води, які раджу пити за 1-1,5 години до їди і під час печії. Перед вживанням їх варто підігріти. Пити потрібно швидко, великими ковтками.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4495 / 1.53MB / SQL:{query_count}