Борис Скачко, фітотерапевт:
– М’ята – це ефірно-олійна рослина, що містить ментол і допомагає регулювати роботу мозку. Якщо йдете лісом, де росте м’ята, зірвіть кілька листочків, розітріть їх між пальцями і відчуєте заспокоєння. Корисною ця рослина є і в сухому вигляді. Якщо маєте намір вживати м’яту внутрішньо, готуйте з неї чай: візьміть пів чайної ложки сухого листя, залийте його окропом, настоюйте 5-10 хвилин і пийте перед їдою. Він покращує процес травлення, усуває спазми і позбавляє кольок. Але м’ята посилює секрецію шлункового соку, тому якщо пити такий чай у великих кількостях, можливе загострення гастриту, виразкової хвороби.
Ця рослина справді помічна при порушенні відтоку жовчі, має відхаркувальну дію і є замінником валідолу. Біофлавоноїди, що є в її складі, дещо знижують артеріальний тиск, тому при вегето-судинній дистонії гіпотонічного типу м’ята протипоказана!
Вітаміни у ній містяться також, але щоб від них була користь, потрібно з’їсти не менш ніж 200 грамів листочків, що через специфічний смак цієї рослини людині не під силу.