Про що свідчить нічний голод?

“Останнім часом доводиться щораз більше працювати. Повертаюся додому пізно, відповідно вечеряю теж пізно. Але прокидаюся вночі через те, що бурчить у животі від голоду. Триває це вже кілька місяців. Скажіть, будь ласка, про що свідчить нічний голод?” Василь Запотічний, м. Львів

Ольга Бідюк, гастроентеролог:
– Нічні прийоми їжі небезпечні тим, що в якийсь момент настає безсоння, ожиріння, що своєю чергою призводить до цукрового діабету ІІ типу, гіпертонічної хвороби. Постійне відчуття голоду може бути наслідком як порушеного режиму дня, так і недуги. Але дуже часто це ще й певний симптом. 
Причинами нічного голоду можуть бути:
* Захворювання шлунково-кишкового тракту – найчастіше підвищена кислотність і виразкова хвороба шлунка, коли  шлунковий сік виробляється неконтрольовано. Якщо режим дня не порушений і ви не працюєте ночами, зверніться до гастроентеролога.
* Гормональні порушення. Тепер дуже часто люди мають по дві роботи, перебиваються додатковими заробітками, тому більше втомлюються, і організм змушений пристосовуватися до таких умов. Біологічний годинник зазнає збоїв, відтак реагує й ендокринна система. Вдень активний гормон лептин спричиняє відчуття голоду, а вночі активізується інший гормон – мелатонін, що регулює сон. Це також тривожний симптом багатьох гормональних порушень, тому знадобиться консультація ендокринолога. 
* Психологічні проблеми – невдоволення, стреси, депресія. Найперше потерпає травний тракт. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4888 / 1.53MB / SQL:{query_count}