Знову не вистачає

У липні українські медзаклади отримали понад 150 тисяч доз БЦЖ для профілактики туберкульозу. 99 відсотків цієї вакцини на Львівщині вже використали…

Щеплення вакциною БЦЖ, яка захищає від туберкульозу, – одне з перших в житті немовлят. Його повин­ні робити ще в пологовому будинку, але чи то через багаторічне недофінансування медичної галузі, чи то через девальвацію гривні, чи через інші обставини багатьом воно просто недоступне. 
Вакцину БЦЖ вже другий рік поспіль постачають нерегулярно і в обмеженій кількості. Згідно з останнім повідомленням Міністерства охорони здоров’я України, станом на 1 липня регіони отримали понад 150 тисяч доз БЦЖ для профілактики туберкульозу. А потреба медичних закладів України у ній становить 1,5 мільйона (!) доз, тобто на сьогодні забезпечено лише 10 відсотків цієї кількості.
Досить критичною залишається ситуація з вакциною БЦЖ і в нашому регіоні. Як розповіла “Пошті” головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко, отриману в липні польську вакцину БЦЖ вже використали на 99 відсотків. 
“Переважно щепили новонароджених у пологових будинках, хоча був невеликий відсоток дітей, котрим ще не виповнилося двох місяців, яких вакцинували у поліклініках за місцем проживання, – пояснює вона. – Вакцини залишилося зовсім мало – приблизно один відсоток. Тобто десь є 10 доз, а десь 20. Звісно, це крапля в морі. Точно можу сказати, що по кілька доз ще залишилося в лікарні Пустомитівського району та в одному з пологових будинків Львова”.
Варто зазначити, що в 2015 році уперше за п’ять років з держбюджету України було забезпечене повне фінансування вакцинації відповідно до загальнодержавної програми з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009 – 2015 роки (для порівняння: в період з 2010 по 2014 рік програма ця була недофінансована більш ніж на 40 відсотків). Проте, зважаючи на значну інфляцію і недофінансування в попередні роки, цих коштів буде недостатньо, щоб закупити вакцину і щепити всіх тих, що не були вакциновані, та забезпечити вакцинацією новонароджених. Оскільки потреба в БЦЖ значно перевищує її наявність, МОЗ України залучатиме гуманітарну допомогу від міжнародних інституцій для покриття нестачі вакцини у регіонах.
Щодо інших вакцин, то тут також є проблеми. “Найбільша проблема зараз у тому, що в нас нема чим щепити дорослих. Нагадаю, що кожна доросла людина кожні десять років повинна бути щеплена проти дифтерії та правця. Але станом на сьогодні, з початку року від цих недуг у нас не щепили жодної людини! Через те маємо проблему – один чоловік  із Львівської області зараз лежить у реанімаційному відділенні обласної лікарні з правцем. Він видалив бородавку, а потім, працюючи на городі, заніс спору правця, і в нього утворилася ранева поверхня на обличчі. Наразі стан хворого стабільно важкий”.
Несприятливою залишається й ситуація зі щепленням дітей віком шість років вакцинами проти дифтерії і правця (АДП-М), а також кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5017 / 1.55MB / SQL:{query_count}