Дані дослідження стосуються смертей від раку, серцевих захворювань та діабету. Вчені переконані, що їх спричиняють підсолоджені напої, зокрема газовані.
Існує доказ того, що солодкі напої сприяють розвиткові ожиріння, яке, своєю чергою, призводить до вже згаданих недуг. Попередні дослідження довели: ожиріння пов’язане з випадками 17 мільйонів (!) смертей щороку; цукровий діабет – зі 133 тисячами; серцево-судинні захворювання забирають життя 45 тисяч людей, а рак – більш ніж шести тисяч.
Виявилось, що серед першої двадцятки країн за рівнем смертності від солодких напоїв вісім – у Латинській Америці та Карибському басейні.
Варто уточнити, що дослідники не змогли провести чіткої паралелі між цими смертями та солодкими напоями. Їхні висновки базувались радше на популярності споживання людьми напоїв у тій чи тій країні, наявності цукру в них та кількості смертей від вище перелічених недуг.
Шкідливими є й “енергетики”, бо можуть підвищувати артеріальний тиск. Причому експерименти, участь в яких брали 25 дорослих віком від 19 до 40 років, показали цікаві результати: шкідливий ефект “енергетика” мав сильніший вплив на людей, котрі зазвичай не вживають кофеїну. Виявилось також, що тиск підвищувався після вживання енергетичного напою в середньому на три відсотки.
Вчені не знають, яка саме речовина (кофеїн чи таурин) або сукупність інгредієнтів у складі “енергетика” здатні змінити тиск. Цікаво, що дослідження, проведені раніше, засвідчили: кров’яний тиск частіше підвищувався після вживання “енергетика”, ніж після пиття кафи з таким же вмістом кофеїну. Це дозволяє припускати, що не тільки кофеїн призводить до негативних наслідків.
Вчені наголошують, що доза кофеїну не повинна перевищувати 400 міліграмів на день (2 середні горнятка кави, 10 пляшок кока-коли або ж неповна бляшанка енерготоніка), повідомляє “Жива наука”.
Софія Пилипчук