Рукола: кому корисна, а кому протипоказана

“Зараз на ринках багато зеленини. Серед них – і рукола. Ніколи не купувала та не куштувала її, але чула, що вона дуже корисна і смачна. Скажіть, будь ласка, в чому користь руколи і кому її можна їсти?”

Ангеліна Іванків, м. Львів


Микола Марчук, фітотерапевт:
– Листя руколи дуже корисне, бо містить чимало вітамінів (А, Е, К, групи В) та мікроелементів (калій, магній, фосфор, кальцій, натрій, залізо, мідь, цинк, селен). Особливо цінні молоді рослини через високий вміст йоду та насіння, в якому не менш ніж 30 відсотків ефірних олій.
Смак руколи чимось нагадує смак щавлю, але більш пікантний, пряний, з  нотками гірчиці, перцю та горіха. Однак, незважаючи на різкий смак, рукола не подразнює слизову шлунка, натомість перешкоджає утворенню виразок на його стінках і зменшує розміри вже наявних. Цю рослину корисно вживати тим, хто має надлишкову вагу і часто впадає в депресію.
Крім того, рукола є сильним енергетиком, що швидко приведе ваш організм у тонус, підвищить працездатність та гемоглобін, нормалізує водно-сольовий баланс, а ще зміцнить імунітет і забезпечить опірність вірусам.
Проте зловживати руколою не варто тим, у кого діагностували сечокам’яну хворобу, недуги печінки або нирок.


Читайте також

І салат, і ліки, і афродизіак. Руколу корисно споживати людям, що мають проблеми із травленням, надлишкову вагу та часто впадають у депресію. Але тим, у кого проблеми з нирками і печінкою, вона протипоказана
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0454 / 1.53MB / SQL:{query_count}