Без боргів спокійніше

Несвоєчасна оплата комунальних послуг шкідливіша для психіки, аніж іпотечний кредит

Відсутність можливості сплатити рахунки за житло і комунальні послуги, як і повернення боргу банку, можуть зашкодити здоров’ю, навіть призвести до депресії. При цьому навіть якщо у боржника досить велика заборгованість у вигляді довготермінового або іпотечного кредиту, це пригнічує психіку набагато менше, аніж кількасот доларів “гарячої” заборгованості.
Такі психологічні тонкощі в сприйнятті боргу зауважили американські вчені з університету Вісконсін-Медісон, повідомляє “Ваше здоров’я”. Автори дослідження впродовж п’яти років періодично опитували 10 тисяч американців. Учених цікавив фінансовий статус самих учасників та їхніх сімей, а також наявність симптомів депресії.
З’ясувалося, що 79% респондентів мали борги різного характеру. З цього числа у 62% учасників заборгованість була короткотерміновою (зі сплати рахунків за комунальні послуги, а також борг банку, пов’язаний із  використанням кредитних карток).
Вчені помітили цікавий взаємозв’язок: збільшення суми короткотермінового боргу на кожні 10% призводило до посилення ризику розвитку симптомів депресії на 24%. Цей зв’язок особливо яскраво проявлявся у віковій групі 51– 64 роки, а також у холостяків і розлучених учасників опитування обох статей.
“Наслідки невиплати короткотермінового боргу настають дуже швидко і пов’язані зі значними штрафними санкціями, які можуть стати непосильним тягарем для бюджету боржника. Тому, щоразу відчуваючи бажання купити що-небудь за допомоги кредитної картки, потрібно тверезо оцінювати свої фінансові можливості”, – радить один зі співавторів дослідження професор Майкл Коллінз.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4250 / 1.53MB / SQL:{query_count}