Чим корисні соснові бруньки?

“Зараз на ринку продають соснові бруньки. Завжди проходила повз них. Але коли захворіла внучка, сусідка принесла мені їх, і ці ліки справді допомогли! Скажіть, будь ласка, чим корисні соснові бруньки і коли їх краще збирати?”

Уляна Старовецька, м. Львів


Борис Скачко, фітотерапевт:
– Так, з лікувальною метою справді використовують хвою, бруньки і живицю сосни. Вони містять смоли, ефірні олії, вітаміни С, В12, К, Р, фітонциди, дубильні речовини, крохмаль, каротин, мінеральні солі, скипидар.
Застосовують соснові бруньки як дезінфікувальний та відхаркувальний засіб у лікуванні захворювань верхніх дихальних шляхів, а також як природний антибіотик. Крім того, напій з них має жовчогінну та сечогінну дію.
Але, зауважу, це дуже непросте дерево – через високий вміст фенолів у ньому я б не радив пити відвар і настій тим, що мають проблеми з печінкою та нирками, а також чоловікам, яким минуло сорок років (може розвинутися аденома передміхурової залози!). Препарати із соснових бруньок потрібно вживати після консультації з лікарем, оскільки вони можуть спричиняти алергічну реакцію. 
Збирають соснові бруньки щонайраніше навесні та пізно восени. Зрізують їх секатором разом із краєчком бічної гілки молодого дерева (4-5 пагонів). Сушать на свіжому повітрі або на горищі з доброю вентиляцією, щоби вони не втрачали лікувальних властивостей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4782 / 1.53MB / SQL:{query_count}