Понад 1,5 мільярда людей у всьому світі потерпають від артеріальної гіпертензії, а в Україні – кожна третя доросла людина.
За статистикою, лише у Львові підвищений тиск мають 169 тисяч 486 осіб (майже 30%), але насправді їх набагато більше. Гіпертонічну хворобу тепер діагностують навіть у 18-річних. Основну питому вагу серед осіб з уперше виявленою артеріальною гіпертензією становлять особи працездатного віку.
Враховуючи актуальність проблеми, починаючи з цього тижня і до 22 травня у Львові вже дев’ятий рік поспіль проходять Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії.
Зі слів головного медика Львова Володимира Зуба і головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров’я з кардіології Валентини Коваль, саме завдяки традиційним превентивним акціям з раннього виявлення артеріальної гіпертензії та підвищенню санітарної культури населення у нашому місті спостерігається позитивна тенденція до зменшення захворюваності на інфаркт, інсульт та смертності від цих недуг.
Оптимальним вважається тиск 120/80 мм ртутного стовпчика, нормальним та високонормальним – від 130/85 до 139/89. Про гіпертонію можна говорити тоді, коли тиск вищий за 140/90 (гіпертонія І ступеня). Тиск 160/100 вказує на гіпертонію II ступеня, а понад 180/110 – ІІІ ступеня.
|
“Якщо ще в 2009 році на інфаркт міокарда хворіло 959 осіб, то у 2014-ому цей показник знизився до 748 осіб. Водночас випадків інсульту Львові досить багато: 848 осіб проти 815 відповідно”, – зазначив Володимир Зуб.
Під час акції кожен громадянин має змогу виміряти артеріальний тиск у міських поліклініках та лікарнях, де влаштовані пункти вимірювання артеріального тиску, а також у шести медичних пунктах-наметах, які розташовані в найбільш людних місцях міста: пл. Ринок, просп. Шевченка, просп. Свободи, вул. Широка, просп. Чорновола, просп. Червоної Калини. В акції беруть участь волонтери (для вимірювання артеріального тиску в наметах) – студенти Львівського медичного коледжу ім. А. Крупинського.
Пацієнти з підвищеним артеріальним тиском отримають консультації фахівців, їм призначать необхідні додаткові обстеження, дадуть освітні матеріали щодо артеріальної гіпертензії (пам’ятки, щоденники контролю артеріального тиску тощо).