Ольга Кулик, сімейний лікар:
– Під впливом сонця в нашому мозку виробляється “гормон щастя” – серотонін, і ми на підсвідомому рівні прагнемо отримати дозу цього гормону щонайшвидше і щонайбільше. Крім того сонячні промені покращують обмін речовин, роботу кровоносної системи і залоз внутрішньої секреції, збільшують кількість гемоглобіну.
Під дією сонця в нашому організмі виробляється вітамін D, який зміцнює кістки, допомагає засвоєнню мінеральних речовин, поліпшує діяльність імунної системи. Найкраще виходити на прогулянку вранці і під час заходу сонця! Ультрафіолетове випромінювання має антибактеріальну дію, шкіра стає здоровою, еластичною, зникають прищі та ранки.
Але надмірне перебування на сонці висушує шкіру, через що вона починає передчасно старіти, руйнує білки та інші корисні речовини, які містяться в організмі, може призвести до утворення меланоми – злоякісної пухлини на шкірі.
Дорослим раджу перебувати на сонці як мінімум півгодини на день (перед обідом або по обіді, коли сонце не найактивніше). Проте бажано навіть у цю пору захищати обличчя сонцезахисними засобами.